Araba Markaları

Mercedes Hangi Ülkeye Ait? Neden Ünlü? Logosu Ne Demek?

Mercedes-Benz, iki şirketin 1926 yılında Karl Benz’in Benz & Cie. ve Gottlieb Daimler’in Daimler Motoren Gesellschaft’in adlı şirketlerin birleşmesi sonucu otomotiv ve motor markası olarak Almanya’ nın Stuttgard şehrinde kurulmuştur.

Mercedes İsmi Nereden Geliyor?

Avusturya’ nın Nice Başkonsolosu Emil Jellinek, Daimler Motoren Gesellschaft’in fabrikasını ziyaret ederek bir otomobil satın aldı. Uluslararaso finans dünyasında ve aristokratlar ile iyi ilişkileri olan Jellinek Daimler’ den satın aldığı otomobil ile Fransız Riviera’ sına katılarak büyük ilgi toplamıştır. Jellinek 23 beygir gücünde motorla donatılmış yarış otomobiline büyük kızının adını “Mercedes” ismini vermiş bu araçla katıldığı yarışta birinci olmuştur. Daimler’ in şirketine 36 adet otomobil siparişi vermiş ve bu araçların Mercedes adını taşımasını şart koşarak Mercedes isminin bugünlere gelmesini sağlamıştır.

Mercedesin Logosu Ne Anlama Geliyor?

Şirketin ortak kurucularından Karl Benz’e göre bu yıldızın günün birinde başarıyı ve gücü temsil edeceğini ve Mercedes fabrikasının üzerinde parlayacağını söylemiştir. Şirketin diğer ortak kurucusu Daimler’ e göre yıldız motorlu araçların “karada, suda, havada” evrenselliğini simgelemektedir.

Mercedes Neden Ünlü?

Mercedes’ in neden tüm dünya tarafından tanındığı ve bu kadar ünlü olduğu merak edilmektedir. Mercedes’ in dünya çapında ünlü olmasının birden çok nedeni var. Mercedes’ in bu kadar ünlü olmasının nedenleri:

1-Her Seviyeden İnsana Hizmet Verebilmesi

Günümüzde her insanın ekonomik durumu iyi olmayabilir işte bu yüzden Mercedes çok fakirinden çok zenginine olan ekonomik durumuna göre arabalar üretmekte ve bunları pazarlamaktadır. Mercedes azınlıktan çok çoğunluğa önem veren bir şirket olduğu için her insanın arabaya sahip olması gerektiğine inanmakta ve bu ilkesini yıllardır kesintisiz olarak hizmet verdiği her ülkede sürdürmektedir.

2- Araba Kalitesi

Mercedes her ürününü kendi segmentinde en kaliteli şekilde üretmeye çalışmaktadır. Sadece bu ilkesi yüzünden dünyanın her yerinde Mercedes’ i çok seven kitleler bulunmaktadır.

3-Konfor

Mercedes size sadece araba değil rahatlık ve konforda sunmaktadır bu özelliği ile kendini diğer şirketlerin yukarısına taşımıştır. Mercedes bağımlıları bilir ki araba koltukları o kadar rahattır ki alıştığınız zaman sizin için bir yataktan farkı olmayacaktır ve akşamlarınızı evde geçirmek yerine arabanızda geçirmeye başlayacaksınız.

4-Hız Limitleri

Arabalardan bahsedip hızdan bahsetmemek olmaz. Mercedes araçlarında hız, konfor ve güvenlik ilkelerini bir arada bulundurduğu için her aracında bu üçlü bulunmaktadır. Mercedes araçlarının en düşük modelleri bile diğer araçlarla yarışacak seviye de yüksek hız limitlerine sahiptir

5-İç Dizayn

Mercedes mühendisleri sadece arabanın dış görünüşünü değil iç dizaynına da aynı önemi vererek arabaya her binişinizde arabaya tekrar aşık olmanızı ve farklı bir detayı görmenize yardımcı oluyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.