Araba Markaları

Tesla Hangi Ülkeye Ait?

Tesla 2003 yılında, insanların elektrikli araç kullanmaktan ödün vermelerine gerek olmadığını – elektrikli araçların benzinli arabalara göre daha iyi, daha hızlı ve daha eğlenceli olabileceğini kanıtlamak isteyen bir grup mühendis tarafından Amerika’da kuruldu. Bugün Tesla, yalnızca tamamen elektrikli araçlar değil, aynı zamanda sonsuz ölçeklenebilir temiz enerji üretimi ve depolama ürünleri de üretmektedir. Tesla, dünyanın fosil yakıtlara güvenmeyi bırakıp sıfır emisyonlu bir geleceğe doğru ilerledikçe daha iyi olduğuna inanıyor.

Tesla Hakkında Genel Bilgiler

2008’de piyasaya sürülen Roadster, Tesla’nın en son batarya teknolojisini ve elektrikli güç aktarım mekanizmasını tanıttı. Tesla buradan, her kategoride kendi sınıfının en iyi otomobili haline gelen, sıfırdan dünyanın ilk premium tamamen elektrikli sedanını tasarladı – Model S -. Güvenlik, performans ve verimliliği birleştiren Model S, herhangi bir elektrikli aracın en uzun menzili, onu zaman içinde daha iyi hale getiren kablosuz yazılım güncellemeleri ve bir rekor ile 21. yüzyıl otomobiline yönelik dünyanın beklentilerini sıfırladı. Motor Trend tarafından ölçülen 2,28 saniyelik 60 mph hızlanma süresi. Tesla, 2015 yılında Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nden her kategoride 5 yıldızlı güvenlik derecelendirmesine sahip, tarihteki en güvenli, en hızlı ve en yetenekli spor hizmet aracı olan Model X ile ürün yelpazesini genişletti. 2016 yılında CEO Elon Musk’ın “Gizli Ana Planı” nı tamamlayan Tesla, 2017’de üretime başlayan düşük fiyatlı, yüksek hacimli elektrikli araç Model 3’ü tanıttı. Kısa süre sonra Tesla, şimdiye kadarki en güvenli ve en konforlu kamyon olan Tesla Semi’yi tanıttı. Bu, yalnızca yakıt maliyetlerine bağlı olarak bir milyon milin üzerinde araç sahiplerini en az 200.000 $ tasarruf ettirmek için tasarlanmıştır. 2019’da Tesla, yedi kişilik oturma kapasitesine sahip orta boy SUV Model Y’yi ve geleneksel bir kamyondan daha iyi kullanıma ve bir spor arabadan daha fazla performansa sahip olacak Cybertruck’ı tanıttı.

Tesla araçları, Fremont, California ve Gigafactory Shanghai’daki fabrikalarında üretilmektedir. Tesla, dünyadaki en güvenli fabrikalara sahip olma hedefimize ulaşmak için, güvenlik konusunda proaktif bir yaklaşım benimsiyor ve üretim çalışanlarının fabrika zeminine ayak basmadan önce çok günlük bir eğitim programına katılmalarını gerektiriyor. Tesla iş başında eğitim vermeye ve performansı günlük olarak takip etmeye devam ediyor, böylece iyileştirmeler hızlı bir şekilde yapılabilir. Sonuç olarak Tesla’nın güvenlik oranı, üretim artarken artmaya devam ediyor.

Tesla, eksiksiz bir sürdürülebilir enerji ekosistemi oluşturmak için, ev sahiplerinin, işletmelerin ve kamu hizmetlerinin yenilenebilir enerji üretimini, depolamasını ve tüketimini yönetmesini sağlayan benzersiz bir enerji çözümleri seti, Powerwall, Powerpack ve Solar Roof da üretir. Tesla’nın otomotiv ve enerji ürünlerini destekleyen Gigafactory 1, pil hücresi maliyetlerini önemli ölçüde azaltmak için tasarlanmış bir tesis. Tesla, hücre üretimini kendi bünyesinde gerçekleştirerek, binlerce iş yaratırken üretim hedeflerini karşılamak için gereken hacimlerde piller üretir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.