Gıda Markaları

Algida Nerenin Malı?

Türkiye’de ismi sıkça duyulan bulunan Algida nerenin malı?, Algida’nın sahibi kim, ürünleri neler? İşte Algida markasına dair detaylar.

Algida Markasını Ortaya Çıkaran Firma

Algida nerenin malı? Algida firması Hollanda merkezlidir ve firma Hollanda’nın ünlü firması Unilever’e aittir. Algida firmasının orijinal ismi Wall’s olarak bilinir. Bu firmanın kuruluşu ise 1786 yılına dayanır ve firmayı kuran Richard Wall’dır. Ancak firma kurulduğu sıralarda bugünkü gibi dondurma satışı değil kasap ürünlerinin satışını yapar. 1922 yılı itibariyle de firmanın dondurma üretimi başlar. Dondurma üretiminin başlamasıyla da marka dünyanın en ünlü dondurma markaları arasında yer alır. Wall’s markası dondurmaları üretim yapan ülkeler tarafından farklı isimlerle anılır. Örneğin Türkiye’de Wall’s dondurmaları Algida ismiyle satışa sunulur.

Algida Türkiye’de Hangi Tarihten Beri Hizmet Veriyor?

Kuruluşu 1700’lü yıllara dayanan markanın Türkiye’de faaliyete başlaması 1990 yılında olur. Türkiye’de hizmet vermeye başlamasıyla marka dondurma üretiminde Türk lezzetlerine de yer vermeye başlar. Bu sayede markanın Türkiye’de benimsenmesi çok hızlı olur. Zaman içinde farklı çeşitlerde yapılan dondurma üretimleri sayesinde ülkenin en fazla tercih edilen dondurma markaları arasında yer alır. Dondurma üretimi ve satışı yılın tamamında yapılır ve dondurma yemek isteyen kişiler Algida’ya 365 gün boyunca ulaşma imkanı elde ederler.

Algida Nerenin
Algida Nerenin

Algida’nın Alt Markaları Nelerdir?

Türkiye’nin dondurma ihtiyacını büyük ölçüde karşılayan Algida’nın alt dondurma markaları da bulunur. Bu markalar sayesinde insanlar farklı içeriklere sahip olan dondurmaları tüketebilirler. Algida’nın alt markaları arasında Max, Carte d’Or, Cornetto, Viennetta, Classics, Algida keyif, Boom Boom, Nogger, Big Bold, Twister, So Good ve Algida Maraş yer alır. Ayrıca firmanın bu alt markalarında glutensiz üretilen dondurmalarda yer alır. Bu sayede çölyak rahatsızlığı olanlar glutensiz olan Algida ürünlerini tüketebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.