Gıda Markaları

Banvit Nerenin Malı?

Ülkemizde yaygın olarak kullanılan markalardan biri de Banvit markasıdır. Tüketiciler ise Banvit nerenin malı sorusunun cevabını merak ederler. Sevilen marka Banvit bir Türk markasıdır. Banvit, ilk olarak 1968 senesinde faaliyete geçmiştir. Başlarda Bandırma’da küçük bir yem üreticisi olarak iş yapmaya başlamıştır. Günümüzde ise marka, Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde bilinir hale gelmiştir. Markayı bu günlere getiren özverili ve azimli çalışmadır.

Banvit Markası Tarihçesi

İlk olarak Bandırma’da yem üreticisi olarak hizmet veren Banvit, bugün tüm ülkede ismini duyurmuş durumdadır. Şuan Türkiye’de ürünleri yaygın olarak kullanılan markanın kurucusu Vural Görener ve Sıtkı Koçman’dır. Bu iki isim kuruculuktan sonra 2005 senesine kadar markanın sahipliğini de yapmıştır.

Sıtkı Koçman, uzun bir süre şirketinde sağladığı başarılar ile Türkiye’de başarılı işlere imza atan bir iş adamı haline gelmiştir. Daha sonra ise yakın akrabaları işi devralmış ve firmayı bu günlere getirmişlerdir. Daha sonra ise şirket hisselerinin bir kısmı bir başkasına devredilmiştir. Hisse devredilmesi ilk başlarda meçhul bir konu olsa da 2017 Ocak ayında netleşerek duyurulmuştur.

Banvit Nerenin
Banvit Nerenin

Banvit Hisseleri Satıldı

Başarılarını katlayarak iş hayatını sürdüren marka 2017 senesinde hisselerinin birkaçını sattı. Hisseler yapılan açıklamalara göre, Brezilya merkezli BRF GmbH’ye satıldı.

Geçtiğimiz senelerde konuyla ilgili açıklama yapan marka yetkilileri ise bu haberi doğruladı. Açıklamalara göre marka, Banvit’in %79’luk bir kısmına denk gelen hisselerini sattı. Taraflar arasında sözleşmenin imzalanması ise Ocak 2017 tarihinde gerçekleşti. Yapılan açıklama ise şu şekildedir;

Hisse sahipleri tarafından bizlere iletilen bilgiye göre, şirket sermayesinin %79.48’lik kısmı satılmıştır. 9 Ocak 2017 tarihinde ise şirketimizin hissedarları ve dünya devi markalar arasında olan BRF S.A’ya bağlı ortaklığı olan BRF GmbH arasında satış sözleşmesi imzalanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.