Malı & Ürünü?

Ariel Nerenin Malı?

Tüm dünyada teknolojinin gelişmesiyle birlikte temizlik alanındaki imkanlar da aynı ölçüde artmıştır. Makine kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte temizlik amaçlı kullanılan ürünlere olan talep de benzer şekilde artış göstermiştir. Deterjan, sabun, bulaşık deterjanı ve daha birçok ürün temizlik amaçlı kullanılmaktadır. Bu temizlik ürünlerinin üretimini gerçekleştiren markaların başında gelen Ariel markası dünyanın en çok satılan temizlik markalarının başında yer almaktadır. Bu nedenle birçok müşteri Ariel nerenin malı merak etmektedir. En çok satılan temizlik markası olması nedeniyle menşeinin hangi ülke olduğu oldukça merak edilen Ariel, tüm dünyada bilinen bir markadır.

Hangi Ülkede Kuruldu?

Deterjan, sabun ve bulaşık deterjanı olmak üzere daha birçok temizlik maddesinin üretimini gerçekleştiren Ariel markası, 1946 yılında çıkardığı Alo marka çamaşır deterjanı ile üretim hayatına başlamıştır.

Birleşik Krallıkta kurulan Ariel, 1967 yılında esas faaliyetlerine başlamış ve buradan tüm dünyaya yayılmaya başlamıştır.

Dolayısıyla Ariel markasının Birleşik Krallık markası olduğunu söylemek doğru olacaktır. Renkli ve beyaz çamaşırlar için deterjan üreten Ariel, ilerleyen süreçte birçok temizlik ürünü üretmeye başlamıştır.

Ariel Nerenin Malı?
Ariel Nerenin Malı?

Faaliyet Alanları

Temizlik ürünlerinin hemen her çeşidini üreten Ariel, her evde çamaşır ve bulaşık deterjanı kullanımının artmasıyla birlikte sarışlarını ciddi bir şekilde arttırmıştır.

Alım gücünün artması ile birlikte alınan çamaşır ve bulaşık makinelerinin kullanması için temizlik maddeleri üreten Ariel markası ülkemizde oldukça fazla tercih edilen bir marka olma özelliği taşımaktadır.

Türkiye’nin yanı sıra diğer ülkelerde de en çok tercih edilen temizlik markası olan Ariel; Birleşik Krallıkta kurulan ve zamanla bir dünya şirketi haline gelmiş bir temizlik markası olma özelliğini taşımaktadır.

Dolayısıyla temizlik sektöründeki en büyük pazar payı oranı oldukça fazla olan Ariel diğer markaların bir adım önünde yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.