Malı & Ürünü?

Bırkenstock Nerenin Malı?

Oldukça sevilen markalardan olan Birkenstock hakkında en çok sorulan soru bırkenstock nerenin malı sorusudur. Birkenstock bir Alman markasıdır. Birkenstock markasının kökleri 1774 senesine kadar uzanır. Alman Johann ve Adam Birkenstock’un birlikte kurup geliştirdiği marka, Konrad Birkenstock adındaki torun devraldıktan sonra daha fazla gelişti. İlk olarak 1964 senesinde üretimine başlanan sandaletler, daha sonra başta ABD olmak üzere tüm dünyada çok yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Birkenstock’u Özel Kılan Nedir?

Marka, ayakları terletmeyen özel bir malzemeden yapılan ve oldukça büyüleyici tasarımlara sahip olan modelleriyle en büyük yükselişini 1980 senesinden sonra yapmıştır. O senelerde ilk olarak Almanya’da ev terliği şeklinde kullanıma başlandı.

Daha sonra sağlık sektöründe doktorlar ve diğer sağlık çalışanları tarafından kullanılan terlikler, 90’lı senelere ulaşıldığında ABD’de günlük yaşam içerisinde pek fazla insan tarafından kullanılmaya başlandı. Günümüzde özellikle genç ve çocuklar arasında hala popülerliği devam ediyor.

Her şeyden önce şunu bilmeliyiz ki Birkenstock markasını Birkenstock yapan, üretim aşamasında kullanılan malzemelerin kalitesidir. Alman markası, bu başarıya ulaşabilmek için insanların ayağının şeklini ve de yürürken yaşanan fiziksel değişimleri çok dikkatle inceliyor.

Bunun sayesinde, yapılan terlikler ve sandaletler uzun seneler şekil farklılığına maruz kalmıyor. Üretimlerindeki asıl amaç; sağlıklı ayakların rahat ve kolay hareket etmesini sağlamak oluyor. Marka, kullanılan malzemelerden hiçbir şekilde ödün vermiyor.

Birkenstock İle Nefes Alan Ayaklar

Birkenstock markasının ürünlerinin yüzeyi için kullanılan doğal deri, yaklaşık olarak 3 mm kalınlığında ve de son derece elastik. Ayrıca ürünlerde suni deri boyası da kullanılmıyor. Bu sayede derinin gözenekleri kapanmıyor. Bu durum ise dışarıdan hava geçmesine izin veriyor. Yani sandalet ya da terlik adeta nefes alıyor. Ayaklar kolay kolay terlemiyor. Bu özellikleri de Birkenstock’u vazgeçilmez kılıyor. Bu makalede Bırkenstock nerenin sorusunun cevabını detaylıca vermiş olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.