Malı & Ürünü?

Buderus Nerenin Malı?

Buderus markası nerenin malı? Buderus markası Almanya’ya aittir. Markanın ortaya çıkışı 1731 yılına dayanır. Markayı ortaya çıkaran ise Johann Wilhelm Buderus’tur. Marka Johann’ın adını alarak günümüze kadar gelmiştir. Markanın ilk ortaya çıktığı tarihlerde üretimleri ise dökme demir ve ham demir üzerine olmuştur. Demir üzerine yaptıkları üretimler ise odun kömürü ile çalışan sobalar, kazanlar ve ocaklardır. Marka günümüzde ürettiği kombilerle ünlüdür.

Buderus Markasında Kuruluştan Günümüze Yaşananlar

1731 yılında ortaya çıkan Buderus markası 1898 yılına kadar çeşitli soba, ocak ve kazan üretimi yapar. Aynı yıl ilk radyatör fabrikasını kurarak radyatör üretimi yapmaya başlar. 1960 yılına kadar farklı özelliklerdeki kazan ve ısıtma ürünlerinin üretimini gerçekleştiren firma 1960 yılı itibariyle iklimlendirme ve ısınma ürünlerine ağırlık verir.

Bu sayede de ilk kombi üretimini gerçekleştirir. Yoğuşmalı kombilerin üretimi ise 1981 yılını bulur. O tarihten itibaren de yoğuşmalı kombi, boyler, güneş enerjisi sistemleri ve kombi kumandalarının üretimini yapmaya devam eder. Buderus markasının üretimini yapan şirketin isme 2005 yılında Buderus Edelstal GmbH olur ve şirketin Türkiye şubeleri 2015 yılı itibariyle hizmet vermeye başlar.

Buderus Nerenin Malı?
Buderus Nerenin Malı?

Buderus Markasının Ürünleri

Demir üretimiyle piyasaya çıkan marka zaman içerisinde farklı ürünleri bünyesine katmıştır. Buderus markasına ait olan ürünler bireysel ve ticari ürünler olmak üzere ikiye ayrılır. Markaya ait bireysel ürünler yoğuşmalı kombiler, oda kumandaları ve boyler ürünleridir. Yoğuşmalı kombiler evlerin ısınma ihtiyacını karşılarlar.

Kaliteli olmaları ve yoğuşma teknolojilerinin etkisiyle de insanların doğal gaz faturalarında tasarruf etmelerini sağlar. Markaya ait boyler ürünleri ise sıcak su ihtiyacı için kullanılan ürünlerdir. Ancak boylerlerin farklı temiz sıcak su sağlamasıdır. Bireysel son ürün olan oda kumandaları ise ihtiyaç duyulduğunda kombilerin devreye girmesi için kullanılırlar.

Buderus’un ticari ürünleri ise yer tipi kazanlar, güneş enerjisi sistemleri, boylerler, duvar tipi yoğuşmalı kazanlar, ısıtma yan ekipmanları ile kumanda panelleridir. Kazanlar ısınma ihtiyacını karşılarken güneş enerjisi sistemleri aracılığıyla insanlar güneş enerjisiyle sıcak su ihtiyaçlarını karşılarlar. Kumanda panelleri ise firmanın ürünleriyle uyumlu olan ve ürünlerin çalışmasını sağlayan panellerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.