Malı & Ürünü?

Cif Nerenin Malı?

Pek çok kişinin yerli malı sandığı, kurumuş leke ve kirlere savaş açan Cif, yabancı bir markadır. Bir temizlik markası olan Cif, Türkiye ile 1985 yılında tanışmıştır. Özellikle ev hanımlarının temizlik konusunda vazgeçilmez markası olan Cif, pek çok farklı ürünü ile piyasada lider konumundadır. Cif ürünleri, Jif, Vim, Viss ve Handy Andy gibi isimlerle farklı ülkelerde farklı isimlerle satılmıştır. 2001 yılında, markanın kıtalardaki pazarlama uyumunun yakalanması için, pek çok ülkede ürünlerin isimleri Cif olarak değiştirilmiştir. Peki, dünyada lider konumda olan temizlik markası cif nerenin malı? Cif markasının ürünleri nelerdir? Merak edilen tüm detayları bu yazımızda derledik.

Cif Markası Ürünleri Nelerdir?

1965 yılında ilk kez Fransa’da piyasaya sürülen Cif markası, mutfak, cam, banyo, zemin ve tuvalet temizliğine yönelik ürünler üreten bir markadır. Marka, başlangıçta mutfak ve banyo için krem temizleyiciler üretmeye odaklanmıştır. Daha sonra ise bulaşık ve çamaşır ürünlerine yönelen marka, ürün çeşitlerini genişletmiştir. Şuan dünyanın önde gelen temizlik markalarından birisi olan Cif, ürünlerini 51 ülkede pazarlamaktadır.

Cif Nerenin Malı?
Cif Nerenin Malı?

Cif Hangi Ülkeye Ait?

Pek çok kişi, cif nerenin malı? sorusunun cevabını araştırmaktadır. Dünyanın önde gelen temizlik markalarından birisi olan Cif, Hollandalı bir margarin üreticisi olan Margarine Unie ile İngiliz bir sabun üreticisi olan Lever Brothers’ın iş birliği sonucu oluşan bir temizlik markasıdır. Unilever firmasına ait olan Cif, farklı ülkelerde Jif, Viss ve Vif gibi farklı isimler ile satılmıştır. 2001 yılında ise, marka adına uyum amacıyla, ülkelerin çoğu Cif ismine geçiş yapmıştır. İngiltere ve Hollanda ortaklığındaki Cif markasının ürünleri, 51 ülkede satılmaktadır. Türkiye’de ise 2010 yazında Sunlight markasıyla üretilen bulaşık deterjanları, birleşik yeni marka “Sunlight Cif” ile piyasada yerini almaya başlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.