Malı & Ürünü?

Columbia Nerenin Malı?

Bugün kaliteli giyim arayan herkesin ilk sorduğu soru Columbia nerenin malı? Sorusudur. Bu yazıda, Columbia markası üzerine ve nereden doğduğuna dair tüm merak edilenleri açıklayacağız.

Columbia Hangi Ülkeden Doğdu?

Columbia bir ABD markasıdır ve genel olarak kayak giyiminde bilinen bir marka olarak ortaya çıkmıştır. 1938 yılında Columbia Sportswear isminde tescil edilen bu marka esasında şapka dağıtımı yapan minik bir şirket iken sonradan dünyanın en büyük giyim markası haline gelmiştir. Buna ilaveten. Amerika Birleşik Devletleri’nde kayak sporu giyiminde en bilinen marka haline gelmiştir.

Columbia Sportswear firmasının en tepesinde Başkan Gert Boyle ile firmanın müdürü ve Gert Boyle’un oğlu olan Tim Boyle çalışmaktadır. Columbia’nın geçmişindi Gert’in anne ve babası Paul ve Marie Lamfrom’un 1937 yılında Almanya ülkesinden ayrılmalarıyla doğar.

Columbia
Columbia

Bu aile sonrasında Portland’de Columbia Şapka Firması isminde küçük bir şapka dağıtımcılığı işi alırlar. Müşteriye teslimat sırasında üreticilerin mallarından ötürü yaşanan sorunlardan dolayı ürünleri artık kendileri imal etmek isterler.

1948 yılı içerisinde Gert akabinde aile firmasına ortak olacak ve genişleyen bu firmada hatırı sayılır bir konumda yer alacak olan okul arkadaşı Noel Boyle ile dünya evine girer ve şirketin büyüyerek giyim sektöründe adını duyurması bu yıllara rastlar. Columbia nerenin malı? Sorusunda en önemli konu da işte bu aile şirketinin hızla büyüyerek kaliteli malları piyasaya sunması ve popüler hale gelmesiyle ünlü bir Amerikan şirketi haline gelmesidir.

Amerika’daki ünü tüm dünyaya yayılarak kaliteli ve rahat spor malzemesi konusunda önde gelen bir üretici olmuştur. Bu sayede firma günden güne karını arttırmıştır.

Columbia Üretim Sahası

Columbia markası outdoor giyim, spor tarzında giyim, uzun süreli kullanılabilir ayakkabı ve spor malzemesi sahasında son derece kapsamlı bir alternatif sunar. Üretilen malzemeler fonksiyonel olma niteliği gösterirken buna ilaveten modaya uyumlu olarak tasarlanmış ve şıklığı daima ön planda tutmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.