Malı & Ürünü?

Dardanel Nerenin Malı?

Dardanel Önentaş Gıda San. A.Ş. 1984 yıllarında Niyazi Önen adlı kişi tarafından kurulan ve Türkiye’nin ilk defa üretmiş olduğu konserve ton balığının üretimini sağlayan önemli bir kuruluştur. Köklü ve büyük bir firma olan Dardanel aynı zamanda Mr. No ve Baricci adlı markalar ile birlik bir takım sandviç ve atıştırmalık ürünleri de üretmektedir. Aynı zamanda balık ekmek lokantası olan Dardenia adlı zinciri de işletmekte olan Dardanel nerenin malı? kısaca bir göz atalım.

Türkiye’nin Gururu Dardanel!

1984 yılından beridir lezzetini bozmadan sofralarımıza çıkmayı başaran Dardanel nerenin malı diye düşündüğünüzü tahmin etmek zor değil. Kurulduğu günden beridir Türkiye’nin konserve ton balığında usta gözdesi olan Dardanel tamamen kendi ürünümüzdür ve şirketin hem merkezi hem de fabrikasını Çanakkale’de bulundurmaktadır.

Tam Anlamı İle Bir Aile Şirketi!

Dardanel adeta Çanakkale’de doğmuştur demek oldukça mümkündür. Tıpkı bu firmanın sahipleri gibi burada üretilen ton balıkları da Çanakkale’de kendisini büyütmekte ve aile bireyleri ile birlikte köklü bir kuruluşun baş liderliğini sağlamaktadır.

Dardanel Nerenin Malı?
Dardanel Nerenin Malı?

Yeni Ürünler Daha Gelecek!

Dardanel markası her geçen gün farklı lezzetler ile buluşmayı seven bir markadır. Özellikle balığın ayıklanmasının oldukça zor olduğu ve hala günümüzde balık ayıklama cihazlarının bile bulunmadığı bu dönemde birçok balık çeşidini kılçıksız bir şekilde tüketicinin önüne sunması gözleri büyülemeyi başarıyor.

Birçok türe imza atmayı düşünen bu köklü firma,

  • Taze
  • Soğutulmuş
  • İşlenmiş
  • Hazır yemek şeklinde
  • Marina edilmiş
  • Tütsülenmiş
  • Konserve edilmiş olacak şekilde her türü bünyesinde barındıracak değişik tatların çalışmasını yapmaktadır.

Dardanel başarısını pişmiş olduğu konular üzerinde odaklanmaktan ve büyük bir titizlik ile değişik lezzet arayışlarını birleştirmekten geldiğini düşünmekte ve bu hedef ile de halkın beğenisini almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.