Malı & Ürünü?

Dyson Nerenin Malı?

James Dyson tarafından 1991 yılında kurulan ve dev bir marka haline gelen Dyson nerenin malı? Toz torbasız olarak bulunan teknoloji ile ikili siklon teknolojisi kullanılarak üne kavuşmuş bir İngiliz markasıdır. İngiliz teknoloji firması olarak bulunan bu icat, günümüzde 50 ve daha fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. 2018 Şubat ayı itibari ile Dyson 12.000 kişinin istihdamını sağlıyor.

Dyson Ürünleri

Dyson ürünleri toz torbası kullanılmayan ve Dyson Dual Cyclone olarak ikili siklon kullanılan elektrikli süpürge, alışveriş merkezlerinde bulunan el kurutma cihazı, pervane kullanılmayan fan ve pervanesiz ısıtıcılarda kullanılmaktadır.

Siklon Teknolojisi Nedir?

Elektrik süpürgesi kullanımında gerek duyulan havanın yüksek verimle dönmesi sonucu, tozun merkezkaç kuvvetinden yararlanarak rafine edilmesidir. Havanın ve tozun ayrıştığı bu sistem özel filtreleme imkânı sunuyor.

Dyson Nerenin Malı?
Dyson Nerenin Malı?

Dyson Denemeleri

Dyson 15 yıllık süreçte bu teknolojik icadı geliştirmek adına birçok başarısız deneyim yaşamıştır. İlk denemesi ise Hoover Junior tasarımıdır. Emiş gücü sorunları nedeni ile birkaç prototip denemesi ile 1983 yılında G-Force tasarımıyla gündeme geldi.

Pembe üretilen modelin Japonlara satılması sonrası, 1986 yılında patent aldı. Japonya’da Uluslararası Tasarım Fuarı ödülü kazanarak, İngiltere’de “Torbaya elveda” sloganıyla çıkış yakaladı. Peki, Dyson nerenin malı? Bu sorunun cevabı ise tüm denemeler sonrası sloganının başarılı sonuç verdiği İngiltere’dir. Dyson, günümüzde toz torbasız özelliğiyle birçok marka tarafından kullanılmaktadır.

Teknolojinin marka satışlarına sağladığı karlılık tartışılamaz boyuttadır. Artık hiç bir kurutma makinesi, ısıtıcı ya da elektrik süpürgesi toz torbasız hayal edilemiyor. Yaşam kalitesini yükselten ve tozun getirdiği zararlardan koruma sağlayan Dyson, teknolojisi ile evlerin ve birçok işletmenin vazgeçilmezi olmayı başarmıştır. Dyson el kurutma makineleri toplu kapalı alanlarda olduğu gibi bireysel olarak da kullanılmaya başlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.