Malı & Ürünü?

Einhell Nerenin Malı | Einhell Hangi Ülkenin Markası | Nerenin Markası

Temelleri 1960’lı yıllarda Almanya’nın Landau an der Isar şehrinde atılan Einhell Germany AG, bugün ürettiği elektrikli bahçe ekipmanları ve el aletlerini dünyanın dört bir yanına ulaştırmayı başarmış küresel bir şirkettir. Toplamda bin 500’den fazla kişiye istihdam sağlayan şirket Türkiye’de de aktif olarak satış ve pazarlama faaliyetlerine devam ediyor.

Einhell markasının Türkiye’ye girişi 2007 yılında gerçekleşti. İntratek isimli şirketle ortak kurulan Einhell İntratek A.Ş. aradan geçen 8 yılın ardından 2015’te yüzde 100 Alman sermayesine geçti.

Yani bugün satın aldığınız Einhell marka herhangi bir ürün yüzde 100 Alman malıdır. Tabii işçilikten tasarruf etmek için Çin’de üretim yapıyor olabilir, ancak bu Einhell’in bir Alman markası olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Çünkü satışı gerçekleştirilen tüm ürünlerin fikrî mülkiyet hakları Almanya menşeli Einhell’e aittir.

Einhell AG ne zaman kuruldu?

Takvim yaprakları 2 Haziran 1964’ü gösterdiğinde Josef Thannhuber, kendisinden kurulum ve montaj işini devralmasını isteyen amcası Heins Einhell’in adını taşıyan Hans Einhell GmbH isimli şirketi kurdu. 

60’lı yılların sonuna doğru İspanya’da bir fabrika açan Einhell, 1987’de borsada işlem görmeye başladı. 

Wikipedia’da yer alan bilgiye göre şirket en son 2016 yılında 486 milyon Euro kâr açıklamış. 2003 yılının Ocak ayından bu yana ise CEO koltuğunda Andreas Kroiss oturmaktadır.

Einhell’in ne tür ürünleri vardır?

Alman kalitesini tüm dünyaya pazarlayan marka daha çok ürettiği şarjlı vidalama, delici, karıştırıcı, ölçü aletleri ve testere gibi elektrikli ev aletleriyle biliniyor. Buna ek olarak tezgah makinaları, temizlik cihazları, otomobil ürünleri, çim biçme makinaları, ağaç kesme motorları ve su pompasının yanı sıra bahçe aletleri de firmanın model kataloğundaki yerini almış durumdadır.

Bugün yapı marketlere gittiğiniz zaman satın alabileceğiniz en pahalı ancak bir o kadar da kaliteli elektrikli ev aletleri Einhell’in markasını taşır. Ülkemizin dört bir yanında bulunan yaygın bayi ağı sayesinde teknik servis imkânı da bulunan Einhell’ler kullanışlı ve uzun ömürlüdür. Ancak benzer işi gören muadillerine göre aynı ölçüde pahalıdır da.

Bu gibi avantajları sayesinde ustalar ve basit ev işlerini kendi başına halletmek isteyenlerin tercihi çoğunlukla Einhell’den yanadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.