Malı & Ürünü?

Falken Lastik Nerenin Malı | Falken Lastik Hangi Ülkenin Markası | Nerenin Markası

OHTSU Rubber & Tire isimli Japonya menşeli lastik üreticisine ait bir marka olan Falken Lastik, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkede satışa sunduğu uygun fiyatlı ve yüksek performanslı lastik modelleriyle biliniyor. 

Falken’in binek otomobillerin yanı sıra ağır vasıta, 4×4 ve hafif ticari arabalar için de uygun lastik modelleri mevcuttur. Azenis, Eurowinter ve Sincera gibi farklı ürün serilerine ev sahipliği yapan Falken’in en aktif olduğu pazarlardan biri ise ABD.

1983 yılında Japonya’da temelleri atılan Falken Lastik’in sadece 2 sene sonra ABD’de pazarlama faaliyetlerine başlaması boşuna değil. Bugün ABD’nin 6 farklı eyaletinde merkezleri bulunan markanın pazar payı hayli yüksek.

Uluslararası çapta tanınan bir marka

2003 yılında ise Falken Lastik markasını bünyesinde bulunduran OHTSU Rubber & Tire şirketi, Sumitomo Rubber Industries ile birleşmiş. Dünyanın en büyük altıncı lastik üreticisiyle yapılan bu birleşimin ardından Falken de uluslararası bilinirliği yüksek markalar arasındaki yerini almış oldu.

Aradan geçen 37 yıl gibi uzun bir sürenin ardından Falken müşteriler tarafından ultra yüksek performanslı, sessiz ve yol tutuşu yüksek modeller üretmesi nedeniyle tercih ediliyor. Zaten geçmişten günümüze birçok ralli yarışında Falken marka lastiklerin kullanıldığı arabalar büyük başarılara imza atmış durumdalar.

Ödül kazanan reklam ve kampanya çalışmalarına imza atan Falken’in Türkiye’de de çok tutulduğu söylenebilir. Özellikle aracını modifiye eden ve yüksek hızlarda güvenli sürüş deneyimi yaşamak isteyen otomobil tutkunlarının tercihi sıklıkla Falken’den yana oluyor.

Falken Lastik modelleri nerede üretiliyor?

Falken Türkiye’nin genel merkezi Ankara’dadır. Türkiye’de satışa sunulan Falken’in lastik modelleri ise ülkemizin Çankırı ilinde üretilmektedir. Sanılanın aksine lastiklerin üretim yeri Japonya değildir. Ancak Falken bir Japon markasıdır.

2013 yılında Çankırı Tüney Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi’nde temelleri atılan fabrika günlük 30 bin adet lastik üretim kapasitesine sahiptir. Yine Sumitomo Rubber Industries bünyesinde bulunan Dunlop marka lastikler de bu tesiste üretilmektedir. Lastiklerin Türkiye sınırları içerisinde üretilmesi, markanın Çankırı’ya yatırım yaparak istihdam oluşturması takdiri hak ediyor doğrusu.

Ülkemizin birçok ilinde bayisi bulunan Falken Lastik modellerini internet üzerinden güvenli ödeme yöntemleriyle satın alabileceğiniz gibi, size en yakın bayiden görüp alabilmeniz de mümkündür.

Gönderiye Ait 5 Yorumlar

 1. RebeccaDoolo Reply

  Falken lastik kullandım ama memnun kalmadım

 2. RebeccaDoolo Reply

  Güzel ama pahalı

 3. Eric Reply

  çok memnunum

 4. Kerem saraç Reply

  Birçok markaya reklam parası vermem ben önce güvenliğime sonra komforuma bakarım ıslak zemin freni sessizliği süspansiyonu vs beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor

 5. Kerem saraç Reply

  Birçok markaya reklam parası vermem ben önce güvenliğime sonra konforuma bakarım ıslak zemin freni sessizliği süspansiyonu vs beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.