Malı & Ürünü?

Fujitsu Nerenin Malı?

Fujitsu, yarı iletkenler, bilgisayarlar, dokunmatik yüzeyler, bilgisayar çevre birimleri (yazıcılar, tarayıcılar, LCD ekranlar vb.) ve plazma ekranlar gibi ürünlerin tasarımı ve imalatı, robotik, telekomünikasyon, yazılım, bilgisayar hizmetlerinin sağlanması konularında üretim yapan bir firmadır. Fujitsu nerenin malı sorusunu araştıranlara yönelik bu makale hazırlandı ve bu markaya ilişkin bilgi dolu bir yazı oluşturuldu.

Bilgisayar Teknolojisinde Öncü Marka

Fujitsu, dünyadaki en büyük üçüncü bilgisayar teknolojileri hizmetleri sağlayıcısıdır ve Japon pazarında bu alanda bir numaradır. Fujitsu aynı zamanda Japonya’daki en büyük beş yarı iletken üreticisinden biridir.

Fujitsu’nun Ar-Ge Faaliyetleri

Fujitsu nerenin malı konusunda öğrenilmesi gereken dikkat çekici bir diğer husus markanın ar-ge çalışmalarıdır. Araştırma ve Geliştirme açısından Fujitsu, Japonya, Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Büyük Britanya’da bulunan laboratuvarlarında 1.500 araştırmacı istihdam etmektedir. Bu işgücüne ek olarak, dünya çapında yeni ürünlerin geliştirilmesi için 14.000’den fazla mühendis görevlendirilmiştir. Fujitsu tarafından 32.000’den fazla patent başvurusu yapılmıştır.

Fujitsu Nerenin Malı?
Fujitsu Nerenin Malı?

Tarihsel Süreçte Elde Edilen Başarılar

Mart 2006’da, Fujitsu dünya çapında 158.000 kişiyi istihdam etti. Fujitsu, dizüstü bilgisayarları için Windows’un yeni bir sürümünü önermesine rağmen, Linux işletim sistemini kurmak da mümkündür.

Fujitsu 2001 yılından beri OSDL üyesidir ve dolayısıyla açık kaynak geliştirme modelini desteklemektedir. Fujitsu Limited Linux İşletme Müdürü Akira Ozora, “Fujitsu, tüketicilere en son Linux tabanlı çözümleri güvenle sunuyor ve vermeye devam edecek” dedi.

Augsburg fabrikası modernize edildi ve 2011’den itibaren depremin ardından Fukuşima yakınlarındaki bir fabrikanın üretiminin bir kısmını aldı. Bu site, Batı Avrupa’da mikro bilgisayar üreten son sitedir.

Ekim 2016’da Fujitsu, Birleşik Krallık’ta 1.900 işin kaldırıldığını duyurdu.

Kasım 2017’de Lenovo, Fujitsu’nun bilgisayar üretim işindeki% 51 hissesini 269 milyon $ karşılığında satın aldığını duyurdu.

Mayıs 2003’ten bu yana Red Hat şirketi, Fujitsu’nun Intel Linux sunucularını işletmelere yönelik dağıtımıyla (Red Hat Enterprise Linux) güçlendirmek için iş ortağıdır. Fujitsu ayrıca 2005 ve 2006 LinuxWorld fuarında da yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.