Malı & Ürünü?

Gratis Nerenin Malı | Gratis Hangi Ülkenin Markası | Nerenin Markası

17 Temmuz 2009’da kurulan ve ülkemizin hemen hemen her şehrinde en az bir mağazası bulunan Gratis, aynı zamanda ülkemizin en rağbet gören kişisel bakım mağazaları arasında yer almaktadır. Hal böyle olunca, insanlar Gratis nerenin malı? Sorusunu sormaktadır. İsminden yola çıkarak yabancı bir kuruluş olduğu tahmin edilse de Gratis, Türkiye’ye ait bir markettir.

Hem kadın hem de erkek müşterileri bulunan Gratis, hemen hemen her yaştan insanlara hitap eden bir kişisel bakım mağazasıdır. Online olarak da hizmet veren Gratis, ülkemizde yüzlerce mağazasıyla satış imkanı sunmaktadır. Onlarca markayı tüketiciyle buluşturan Gratis, yaptığı indirimlerle göze çarparken uygun fiyatlı ürünleriyle herkesin dikkatini çekmektedir. Gratis sahibi kimdir? Sorusu ise insanlarımız için merak edilen diğer sorular arasındadır.

Gratis Sahibi Kimdir?

Sedes Holding’in markası olan Gratis, Sabancı Ailesi’nin üçüncü kuşak üyesi olan Demir Sabancı’ya aittir. Demir Sabancı’nın “kolay-yakın market” olarak tanımladığı Gratis, Sedes Holding bünyesinde 2009 yılında kuruldu ve günümüzde en hızlı büyüyen marketler arasına girmeyi başardı.  Kurulduğu günden 6 ay içerisinde sadece İstanbul’da 20 mağazası ve 800 çalışanı bulunan market, yıllar içerisinde yüzlerce mağaza açtı ve on bilerce insana istihdam alanı sağladı. Bu nedenle ülkemizin bir değeri olarak bilinmektedir.

Gerek ürün çeşitliliği gerekse kalabalık mağaza sayısıyla Gratis, günümüzde hem kolay erişilebilir hem de kaliteli ürünler satan marketler arasındadır. Diğer kişisel bakım mağazalarının yanı sıra farklı özellikler barındıran Gratis, onlarca çeşit markanın binlerce farklı ürününü hem web sitesinde hem de mağazalarda satışa sunmaktadır. Gratis sahibi kim? Sorusunun ardından en çok merak edilen diğer soruya geçelim.

Gratis Markaları Nelerdir?

Kişisel bakım markalarını, tüketiciyle daha kısa bir rota üzerinden buluşturan Gratis, günümüzde onlarca markanın ürününü mağazalarında satışa sunmaktadır. Anlaşmalı olduğu markalar arasında;  Axe, Adidas, Actives, Colgate, Durex, Fairy, Kotex ve Maybelline New York gibi dünya çapında ünlü markalar yer almaktadır. Müşteriler, web sitesi üzerinden ya da mağazalardan bu markaların ürünlerine rahatlıkla ulaşabilmektedir.

Diş macunundan makyaj malzemelerine, parfümden sağlıklı yaşam ürünlerine kadar binlerce farklı ürün, hem online olarak hem de mağazalardan satın alınabilmektedir. Ek olarak Gratis Kart sayesinde müşteriler avantajlı fırsatlardan ve indirim seçeneklerinden de faydanalabilmektedir.

Gratis Ne Demek?

Latince bir kelime olan gratis, kelime anlamı olarak “bedava” demektir. Yani Gratis markası, adını Latince bir kelimeden almıştır. Bu kelime aynı zamanda birçok dilde de bedava ve ucuz gibi anlamlara gelmektedir. Marka sahibi Demir Sabancı, bu konu hakkında şöyle bir açıklama yapmıştır:

“Gratis, kelime anlamı olarak ‘Neredeyse bedava, kaçırılmayacak kadar ucuz’ anlamına geldiği için bu kelimeyi benimsememiz zaman almadı.”

Gratis Card Nedir?

Gratis Card sayesinde birçok markanın ürünlerini uygun fiyatlara satın alabilir ve size özel olarak oluşturulan promosyonlardan faydalanabilirsiniz. Gratis Card almak isteyenler, bu kart için Gratis’in web sitesine uğramalıdır. Bu site üzerinden doldurulan form sayesinde kartınızı adresinize kargolatabilirsiniz. Ek olarak mağazalar üzerinden de Gratis Card almak mümkündür.

Gratis nerenin malıdır? Sorusuna cevap aldıysanız bir de Gratis mobil uygulamalarına bir göz atalım.

Gratis Mobil Uygulamaları

Hem Google Play hem de Ios Market üzerinden erişilebilir olan Gratis mobil uygulamaları, kullanıcıların mobil telefonlar üzerinden de alışveriş yapmalarına olanak sağlıyor. Gratis sahibi kim? Sorusuna alınan cevap kadar Gratis uygulamaları iyi mi? Sorusu da merak konusu. Kullanıcılar, mobil uygulamalara her ne kadar düşük puanlar tanımış olsa da her iki market üzerinde yer alan uygulamalar, kullanıcıların alışveriş yapmasına ve ürünleri detaylı olarak incelemesine olanak sağlamaktadır.

Bu yazımızda, Gratis nerenin malı? Ve Gratis sahibi kim? Soruları başta olmak üzere merak edilen birçok soruya yanıt verdik. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

Gratis’in internet sitesine gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.