Malı & Ürünü?

Guess Nerenin Malı?

Moda sektörü her geçen gün hızla büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Her sezon farklı modellwer çıkaran giyim sektörü hızlı bir değişim içinde bulunuyor. Guess de bu değişim ve büyümede adından sıkça söz ettiren markalar arasında bulunuyor. Birçok farklı tasarım giysi ve şık kıyafetlerinin yanı sıra ürettiği çanta, cüzdan ve saatler ile de adından söz ettiriyor. Geniş ürün yelpazesi, birçok farklı tarza hitap eden tarzlarıyla Guess nerenin malı?

Kardeşlerin Kurduğu Butik

Guess nerenin malı sorusuna cevap vermek için; Guess markasının kuruluş hikayesine göz atalım. Guess şirketinin kurucu Maurice Marciano, 1948 yılında Cezayir’de dünyaya gelmiştir. Marciano 7 yaşında iken babası Cezayir’de süren savaştan dolayı Fransa’ya taşınma kararı alır. Marseille’ye mülteci olarak gelen aileye babaları bir sinagogda öğretmenlik yaparak bakar.

Babaları, Marciano ve kardeşlerini Paris’te okumaları için okula gönderir. O zamana kadar moda ve sanat ile pek ilgisi olmayan Marciano, Paris’te bir müzeyi gezerken dikkatini çeken tablolar ile bu alanlarla ilgilenmeye başlar. Marciano liseyi bitirdikten sonra kardeşleri ile butik mağazalar açmaya başlar ve bu mağazalara ‘MGA’ adını verirler.

Guess Nerenin
Guess Nerenin

Bu isim kardeşlerin baş harflerinden oluşmuştur. Marciano ve kardeşlerinin kurdukları bu butik mağazalar günümüz Guess markasının ön hazırlığı niteliğindedir.

Guess Markası Doğuyor

Marciano 1978 yılında kardeşi Georges’i de yanına alarak Los Angeles’a taşınır. Ardından diğer kardeşleri de yanlarına gelir. Amerika Birleşik Devletlerin’de yeni bir başlangıç yaparlar. Kardeşlerden Georges’in Mc Donald’s reklamını içeren bilbordda gördüğü ‘Guess’ kelimesi markanın yeni adı olmuştur. Guess markası menşei olarak Amerika Birleşik Devletleri menşeili bir markadır. Fakat markanın kurucusunun doğduğu yer ve markanın ilk adımları sayılabilecek butiklerin olduğu yer farklı ülkelerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.