Malı & Ürünü?

Harley-Davidson Nerenin Malı?

Harley-Davidson, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir motosiklet üreticisidir. Şirket 1903 yılında kurulmuştur. Harley-Davidson, dünyanın önde gelen en büyük motor üreticisidir. Harley-Davidson nerenin malı araştırmasını yapan motor severlere bu yazıda birçok hatırı sayılır bilgi verilecektir.

Uzun Sürecin İlk Dönemeci

Harley-Davidson nerenin malı sorusunda en çok öğrenilmek istenen diğer bir etken markanın ilk ortaya çıkış süreci ve geçirdiği evrelerdir. Harley-Davidson 1903’te 21 yaşındaki William Harley ile mütevazı bir başlangıç ​​yaptı ve Arthur Davidson (20) annesinin mutfağına prototip motorlu bir bisiklet inşa etti, ancak benzin patlamalara neden oldu. İki genç adam, arkadaşlarından Henry Melk’in Milwaukee’deki torna tezgahı olan küçük garajında ​​makinelerini geliştirmeye devam etti.

Peder Davidson onlara, ilk iki yıl boyunca yalnızca üç motosiklet ürettikleri bir atölye olan bahçe kulübesini sağladı. William ve Walter Davidson kardeşler onlara yardım ediyor. Üretim modeli, otomatik giriş valfli ve şanzımansız tek bir silindir olan “Silent Grey”’dir. Daha sonra 28 Ağustos’ta şirketi resmi olarak kurdular. Çerçevenin tasarımı değiştirildi ve o yılki üretimi üç makinedir.

1906’da ilk atölyesini, halen merkez ofisinin bulunduğu cadde Juneau’da açtı. Üretim sonrasında istikrarlı bir şekilde arttı.

Harley-Davidson Nerenin
Harley-Davidson Nerenin

100. Yılında Harley-Davidson

2003 yılında şirket 100. yıldönümünü Milwaukee’de muhtemelen dünyanın en büyüğü olan bir mitingle kutladı. Ayrıca Atlanta, Baltimore, Los Angeles, Toronto, Dallas, Sidney, Tokyo, Barselona ve Hamburg şehirlerinde büyük bir dünya turu olan açık yol turu düzenledi.

Alman grup Rammstein’dan Lindemann ve Richard Z. Kruspe, Rus grup Aria’nın Shtil adlı parçasını (Almancada doğru telaffuz edilmesi için Schtiel olarak değiştirildi) seslendirdi ve single’ı 2003 Moskova Harley Partisi vesilesiyle yayınladı.

Motor Parçalarının Satışı

Harley-Davidson, ünlü Bar and Shield logosunu ve bu topluluğun diğer ayırt edici işaretlerini taşıyan her türlü nesneyi üretmeye yetkili üreticileri seçer. Bugün, bu ürünler bayilerde satışta bulunabilir veya uzmanlaşmış ve akredite sitelerde online olarak dağıtılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.