Malı & Ürünü?

Hotpoint Nerenin Malı?

Hotpoint, beyaz eşya, elektronik ve teknoloji alanında hemen hemen tüm dünyada hizmet vermektedir. Peki, Hotpoint nerenin malı? Yazımıza başlamadan önce bu sorunun cevabını vermek daha faydalı olur. Hotpoint Avrupa ve Amerikan ev aletleri markası olarak ortaya çıkmıştır.

Hotpoint Geçmişi

Hotpoint 1911 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur ve 1920 yılında da İngiliz pazarına giriş yapmıştır. Hotpoint, çamaşır makinesi, bulaşık makinası, ütü, buzdolabı, fırın, mikrodalga fırın gibi ev aletleri ile ünlü bir markadır. Hontpoint’in kardeş markaları olan Creda ve İndesit ile birlikte şirket bir zamanlar İngiltere’de en büyük mutfak gereçleri üretiyordu. Hotpoint nerenin malı? Denildiği zaman insanlar sadece İngiltere olarak bilse de bu marka sadece İngiltere’ye ait değildir.

Hotpoint aynı zamanda buzdolabı ve derin dondurucuda yapmaya başlamıştır ancak 2008 yılına gelindiği zaman bu dolabı fabrikası kepenklerini indirerek kapanış yolunda ilerlemiştir. 2007 yılının başlarında, Indesit Hotpoint’i devralarak onu kendi tarihi markası olan Ariston Thermo ile birleştirdi. Bu sayede Hotpoint Ariston olarak bilinen Hotpoint, şimdilerde Avrupa yapımı ürünlerde bir marka olarak varlığını sürdürüyor.

Hotpoint Türkiye Geçmişi

Hotpoint nerenin malı? Son zamanlarda insanlar bir markadan ürün alırken o markanın hangi ülkeye ya da hangi millete ait olduğunu merak eder ve araştırır olmuştur. Hotpoint bu bakımdan biraz karışık bir markadır. Çünkü Amerika, İngiltere ve İtalya’nın bu marka ile belirli zamanlarda bir bağlantısı olmuştur.

Hotpoint’in Türkiye’ye tam olarak hangi yıl girdiği net bir şekilde bilinmiyor. Ancak Manisa’da üretimiyle alakalı bir kolunun olduğu aşikardır. Hotpoint Türkiye’de ise Manisa’da üretim yapan Indesit Company’i satın alarak girişini yapmış bulunuyor. Türkiye’nin de dahil olduğu Whillpool EMEA yaklaşık olarak 24 bin çalışanı ile birçok ülkede hizmet veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.