Malı & Ürünü?

Indian Nerenin Malı?

Indian, dünyanın önde gelen motosiklet markalarından bir tanesidir. Indian markasının dünyanın en eski ve köklü motosiklet markalarından birisi olduğu bilinmektedir. Indian’ın hangi ülkede ortaya çıktığı ve üretildiği pek çok motosiklet tutkunu tarafından merak edilmektedir. Peki, Indian nerenin malı?

1900’lerin Fırtınası

Indian, motorlu araçların yaygın olarak kullanılmaya başlandığı 1900’lerin ilk senelerinde kurulmuştur. Indian ABD kökenli bir markadır ve tam kuruluş tarihi 1901’dir. Ancak markanın ismi, kurulurken ve kurulduktan sonraki ilk senelerde Indian değildir. Indian’ın adı, kuruluşunda ve ilk yıllarında Hendee Motosiklet Üretim Ortaklığı’dır. Adının Indian Motosiklet Üretim Ortaklığı olarak değiştirilmesi, 1928 senesine rastlamaktadır. Indian’ın kurucuları, George M. Hendee, Oscar Hedstrom adlarında, ABD’li iki ortaktır.

Yükseliş ve İnişler

Motosiklet tutkunlarının Indian markasına dair merak ettiği pek çok konu bulunmaktadır. Indian markasıyla ilgili olarak akla ilk gelen soru ‘Indian nerenin malı?‘ sorusudur. Indian markasını takip edenlerin aklına gelen bir diğer soru da Indian’ın, günümüzde, motosiklet üretimine devam edip etmediğidir. Indian iniş ve çıkışlarla dolu bir markadır. 1940lı yıllarda, iflasını açıklamış olsa da bir süre sonra tekrardan üretime başlamıştır. Indian günümüzde de varlığını sürdürmektedir.

Indian Nerenin Malı?
Indian Nerenin Malı?

Koleksiyoncular Takip Ediyor

Indian’ın, özellikle 1940 öncesinde üretilmiş modelleri, klasik motosiklet koleksiyoncuları tarafından ilgiyle takip edilmektedir. Indian markasına ait eski motorlar, klasik motosiklet koleksiyoncuları tarafından oldukça yüksek rakamlara satın alınabilmektedir. İlk motosikletini 1901’de üreten Indian’ın, ilk yıllarında, ürettiği motosikletlerin bazı aksamlarını, el yapımı olarak imal ettiği bilinmektedir. Gelişen teknoloji ve dolayısıyla seri üretim kabiliyeti ile kapasitesi sayesinde, günümüzde Indian marka motorların tüm aksamları, fabrikasyon olarak imal edilmektedir. Motosiklet meraklıları için hala oldukça iyi bir seçenek olduğu bilinen Indian marka motosikletlerin satışı, pek çok ülkede gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.