Malı & Ürünü?

Kellogg’s Nerenin Malı?

Kellogg, Türkiye’de birçok süpermarketlerde bulunan bir yiyecek markasıdır. Kellogg şirketi 100 yıla aşkın bir süredir yiyecek firması olarak hizmet sunuyor. 1860 senesinden itibaren hizmet veren firmanın eski zamanlardan bu yana en çok bilinen ürünü mısır gevreğidir. Ancak markanın özellikle Türkiye dışında yurt dışındaki sektörlerde daha birçok piyasaya sunduğu ürünleri bulunuyor. Türkiye’de piyasaya sunduğu ürünler yurt dışındaki ürünleriyle çeşitlilik alanında arasında büyük bir farka sahip. Peki, Kellogg’s nerenin malı? Öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Kellogg’s Markasının Geçmişi

Eğer “Kellogg’s nerenin malı?” diye sorarsanız işte bu soruyu cevapladığımız paragraf burasıdır. Ancak hemen sorunun cevabına geçmeden önce biraz Kellogg’s markasının geçmişinden ve kurucusundan bahsedelim. Kellogg’s firmasının Kellogs kısmı markanın ve şirketin kurucusu olan Will Keith Kellogg tarafından geliyor. Kellogg şirketi 1860 senesinin 7 Nisan’ın da ABD’nin Michigan eyaletinde kurulu. Yani bu bilgiden yola çıkarak Kellogg’s markasının Michigan yapımı, yani Amerikan yapımı bir marka olduğu söylenebilir.

Kellogg’s Mısır Gevreği

Kellogg’s markasının belki de hem yurt dışında hem de yurt içinde en çok tanınmış ürünlerinden biri de mısır gevrekleridir. 1894’de şirketin kurucusu olan Will Keith Kellogg ve abisi Dr. John Harvey Kellog rendelenmiş buğday gevreği ile deneyler yaparken yanlışlıkla ünlü gevreklerini geliştirdiler. Bu keşfin sonrasında Kellogg’s şirketi piyasaya ilk ürünleri olan mısır gevrekleri ile atıldılar.

Markanın Ödülleri

Kellogg’s markası 2015’ten itibaren 50’den fazla birçok ödüle layık görüldü. 2020 senesinden itibaren ise aldığı ödüllere bakarsak: Amerika’nın En Güvenilir Markaları, Çeşitlilik Zenginliğinde En İyi 50 Şirket, Fobes’in Çeşitlilik Açısından Amerika’nın En İyi İşverenleri (Top 500). Ayrıca Newsweek’in oluşturduğu En Sorumluluk Sahibi Şirketler ve Omnikal’in Çok Kültürlü İş Fırsatları alanında da ödüllere layık görülen bir markadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.