Malı & Ürünü?

KFC Nerenin Malı?

Genel olarak insanların büyük bir çoğunluğu KFC nerenin malı? Sorusunu sıklıkla sormakta ve bu firmanın merkezinin neresi olduğu gibi konuları oldukça merak etmektedir. Çünkü her bakımdan oldukça başarılı olan ve ilgi gösterilen bu firma birçok insanın dikkatini çekmektedir.

KFC firmasını yakından tanımak için KFC nerenin malı? nerede kurulmuştur gibi sorunlara uygun şekilde bir yanıt bulmak gereklidir. Açılımı Kentucky Fried Chicken olan KFC, merkezi Amerika Louisville Kentucky olan büyük firmalardan biridir.

Amerika’nın önemli bir parçası olan bu firma dünyanın oldukça farklı bölgelerinde insanlara güzel şekilde gıda hizmetleri vermektedir. KFC genel olarak en büyük nitelikte ikinci sıradaki restoran olarak kendisini dünya arenasında öne plana çıkarmaktadır.

KFC Nerenin Malı?
KFC Nerenin Malı?

KFC Kuruluşu

KFC firmasının kuruluş temelleri 1930’lu yıllara kadar dayamaktadır. Bu dönemde meslek olarak albaylık göreviyle ilgilenen Albay Harland Sanders, o dönemlerde aklında yer eden bir fikir hayata geçirmek üzere bir adım atmaya karar vermiştir.

İlerleyen süreç içerisinde onun fikri 1952 yılında canlılık kazanmış bu tarihte KFC firmasının kuruluşu gerçekleşmiştir. Önceleri uzun olan adını kullanan bu firma son olarak 1991 yılı tarihine gelindiğinde daha kısa olan KFC adını kabul ederek bu şekilde anılmaya başlanmıştır.

Bu firmayı birçok insan çeşitli türdeki sloganlarıyla tanıma şansı bulmuştur. Şirket ilk aktif zamanlarında ‘’So Good’’ sloganını kullanmıştır. Fakat ilerleyen dönemlerde firma bünyesindeki yeniliklerle bu slogan yerini “it’s finger lickin’ good” sloganına bırakmıştır.

KFC Yemek Seçenekleri

KFC genel olarak müşterilerine sunduğu lezzetli ve güzel yiyeceklerle adından söz ettiren ve birçok insanın tercih ettiği başarılı firmalardan biri olma durumuna erişmiştir. Günümüzde bu firmanın şubelerini ziyaret eden insanlar bu alanda tavuk kızartması, bunlarla ilgili hazırlanan sandviçler, tavuk burger ve salata gibi yiyecekler tüketebilmekteler. Bunların yanı KFC bünyesinde tatlılar, garnitürler ve tavuk etinden kebap gibi besinlere de etkin olarak yer alabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.