Malı & Ürünü?

Lacoste Nerenin Malı?

Lacoste lüks markalar arasında en çok sevilenlerden bir tanesidir. Kalitesi, şıklığı ve sporluğu bir arada bulunduruyor oluşu onu ayrıcalıklı kılmaktadır. Bugün ise dünya çapında 1000’i aşkın mağazası bulunmaktadır ve 114 ülkede hizmet vermektedir. Hisselerin %65.3’ü ise İsviçreli Maus Freres’e aittir. 1933 yılından beridir var olan Lacoste nerenin ,malı?

Fransa

Lacoste markası Fransa’ya ait bir markadır. Günlük giyimde devrim yaratan marka Rene Lacoste tarafından ortaya atılmıştır ve günümüzdeki halini almıştır. Rene Lacoste Fransız bir tenisçidir. Adil bir oyun anlayışına sahiptir ve oldukça başarılıdır, timsah simgesi ise bir nevi onun imzasıdır.

1923 yılı

Lacoste nerenin malı? Fransa’nın. Bir diğer önemli nokta ise timsah figürü, çünkü Lacoste markasını Lacoste yapan timsahtır. Timsahın doğuşu ise 1923 yılına uzanmaktadır. 1927 yılında ise logo hayata geçirilirdi.

Lacoste Nerenin Malı?
Lacoste Nerenin Malı?

Efsanenin Doğuşu

Lacoste o dönemlerde Fransa’da tenis maçlarında çok sık tercih edilirdi. Daha sonra sadece spor giyim olarak kalmadı ve dünyaya günlük giyim olarak kazandırıldı. İlk reklam kampanyasında da Fransa’da tenis üzerinden yol alınmıştır. İlk renk beyaz olarak üretilmiş ve 1950’li yıllara gelindiğinde farklı renkler, çizgili modeller ve çocuk koleksiyonu üretilmeye başlanmış.

Fransa’da Tenis Ve Lacoste

Lacoste markası tenis ile hayata geçmiş olduğu için marka ilerledikçe tenis üzerinde önemli etkilere sahip olmuştur. Patent üstüne patent almıştır. 1960’lı yıllara gelindiğinde ise sadece teniste değil kayak pistlerinde de kullanılmaya başlanmış. Fransız kayak takımının resmi sponsoru olmuş.

Fransa Ve Parfümler

Fransa denince ilk akla gelen şeylerden biri parfümlerdir. Lacoste markası da 1980’li yıllara gelindiği zaman yavaş yavaş parfüm üretmeye başlamış, ardından güneş gözlüğü ve tenis ayakkabısı satışları da başlamıştır. Bu şekilde marka daha da genişlemiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.