Malı & Ürünü?

Lescon Nerenin Malı?

Günümüzde birçok ayakkabı ve bot markası dünyada üretim yapmakta ve bu ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir. Bazı markaların pazar payı oldukça yüksek olsa da diğer ayakkabı markalarının da satış miktarı oldukça yüksektir.

Bilinen spor ayakkabı modellerinin yanında faaliyet gösteren markalardan biri olan Lescon, özellikle ülkemizde önemli bir pazar payına sahip olan ayakkabı markasıdır. Bu nedenle birçok kişi tarafından Lescon nerenin malı? Sorusunun cevabı merak edilmektedir.

1992 yılında Türk iş adamı Aydın Erbay tarafından kurulan Lescon günümüzde faaliyet alanlarını genişleterek hizmet vermeye devam etmektedir.

Nerede Kuruldu?

Ülkemizde en çok tercih edilen spor ve günlük ayakkabı markalarından birisi olan lescon, kaliteli ve uygun fiyatlı ayakkabıları sayesinde oldukça tercih edilen bir marka olmaktadır. Dolayısıyla akıllara Lescon nerenin malı? Sorusunun gelmesi son derece doğaldır.

1962 yılında kurulmuş olan Lescon tamamıyla Türk sermayesine sahip olan bir marka olma özelliği taşımaktadır. İlk olarak halı sahalar için spor ayakkabı üreten marka, daha sonra tekstil sektöründe faaliyet göstermeye başladı ve tüm ülkede önemli bir pazar payına sahip oldu.

Ayakkabı haricinde futbol topu, tişört ve diğer spor malzemelerinin üretimini gerçekleştiren Lescon Türkiye’de önemli satış rakamlarına ulaşmıştır.

Türkiye’deki başarısının ardından yabancı futbol takımlarıyla sponsorluk anlaşmaları imzalayan marka, Türkiye’nin yanı sıra diğer Avrupa ülkelerinde de pazar payı sahibi olmayı amaçlamaktadır.

Mağaza ve Fabrikaları?

Kurulduğu günden bu yana mağaza ve fabrika sayısını giderek arttırma başarısı gösteren Lescon, birçok kişiye istihdam sağlamaktadır. Günümüzde faaliyet gösteren yaklaşık 62 mağazası ve 800 corner mağazası bulunan Lescon oldukça popüler bir marka olma yolunda ilerlemektedir. Firma vizyon olarak Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve Asya pazarında da pay sahibi olmayı amaçlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.