Malı & Ürünü?

Loft Nerenin Malı?

Özellikle, çocukluğu 90’lı yıllarda geçmiş bireyler Loft nerenin malı? Diye merak ederler. İsmi çoğu zaman yurtdışı kaynaklı bir marka olduğunu anımsatsa da öyle değildir. Loft tamamen Türkiye’de doğmuş yerli bir markadır.

90’lı yılların ortalarından itibaren giyim dünyasında var olmaya devam etmiştir. Eroğlu Holding bünyesinde kurulup şu anki durumuna kadar gelmiştir. Kurulduğu yıldan beri daha çok, Collins giyim markasının mağazalarında insanlara sunuluyordu. Yani kendine ait bir mağazası yoktu.

Nitekim son yıllarda, kendine ait mağaza zinciri nihayet insanlara sunulmaya başlandı. İnsanlar bu mağazalara yoğun ilgi gösteriyorlar. Şu an Loft’un Türkiye genelinde birçok mağazası ve birçok çalışanı bulunuyor. Çok yakında da Loft’un Türk sahipleri markayı dünyaya sunacaklarını belirtiyorlar.

Loft
Loft

Loft Markasının Sahibi Kimdir?

Daha önce Loft nerenin malı? Sorusunun cevabı verilmiştir. Bir kez daha belirtmek gerekirse, Loft Türkiye çıkışlı bir markadır. Sahipleri ise Eroğlu Holding’den başkası değildir. 90’lı yılların ortalarında bu çok kapsamlı holding tarafından giyim dünyasına sunulmuştur.

Bu holding inşaat, tekstil ve hizmet sektöründe önemli firmalara sahiptir. Bilindiği gibi Collins markası da bu holdingin bünyesinde bulunuyor. Rusya’da ilk olarak açılan bu markanın kurucu sahipleri yine aynı holdingtir. Rusya dahil olmak üzere Ukrayna gibi ülkelerde marka oldukça bilinir.

Şimdi de Loft’ta da bu başarıyı sağlamaya çalışıyorlar. Bu marka tam olarak, 15-25 aralığındaki insanlar hedef kitleleri olarak göze çarpıyor. 90’lardan itibaren de kendine has giyim ürünleriyle gençlerin fazlasıyla tercihi bir markadır. Özellikle 90’larda oldukça ünlü olan çift dikiş pantolonlar bu markanın eseriydi.

Loft’un Kaç Mağazası Var?

Türkiye genelinde, her geçen gün daha da büyüyen markanın birçok mağazası bulunuyor. Şu an için 82 mağaza ve yaklaşık 300 satış noktası bulunuyor. Bu rakam sürekli olarak gelişme gösteriyor. Özellikle markanın dünyaya açılmasıyla bu rakamın daha da artacağı düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.