Malı & Ürünü?

Luxell Nerenin Malı?

Luxell küçük ev aletleri ve pişirici ürün alanında öncü markalar arasında yer almaktadır. Kaliteli ürünler ile özellikle kadınların beğenisini toplamaktadır. Ürünleri ve sunduğu hizmetin ne kadar kaliteli olduğunu bir kez daha göstermektedir. Bir kere alıp yıllarca kullanabilirsiniz. Peki, Luxell nereni malı?

Nereye ait? Luxell nerenin malı?

Luxell 1972 yılında kurulmuştur. Asıl sahibi Kumtel Dayanıklı Tüketim A.Ş. firmasıdır, yani Türk malıdır. Türkiye’nin yerli üretimde ne kadar başarılı sonuçlara imza attığını gösteren bir örnektir. Kumtel de 1972 yılında üretime başlamıştır ve günümüze kadar devamlı gelişme göstermiştir. Luxell pişirici, ısıtıcı, ev aletleri gibi tüm ürünleri Kumtel markası adı altında üretmektedir.

Luxell’in Sahibi Kumtel

Luxell nerenin malı? Yerli üretim olan Kumtel’e yani ülkemize aittir. Kumtel ise ilk olarak üretim faaliyetlerine Kayseri’de başlamıştır. Türkiye’de ilk yerli üretim telefon da Kumtel’e aittir. Şuan ise Türkiye pazarında önemli bir konuma sahiptir. Pişirmek ve ısıtmak bizim işimiz sloganı ile ilerlemiş ve Luxell markasını da bu şekilde halka tanıtmıştır. Özellikle başarılı AR-GE çalışmaları ve yenilikçi yapısı ile de her zaman beklentileri karşılamaktadır. Şuan ise 120’den fazla ülkeye ihraç etmektedir, dünya pazarında da kendine güzel bir yer bulmuştur.

Günlük 30.000’den fazla bir üretim kapasitesine sahiptir, bu anlamda Kayseri’de bulunan üretim tesisinin de ne kadar büyük ve gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz. 2005 yılından beri de Türkiye’nin en iyi sanayi kuruluşları arasında yer alan Luxell Kumtel adı altında birde Etiyopya’da bir üretim fabrikasına aittir. Burası Kumtel Industrial PLC adı altında 2016 yılında açılmıştır. Sadece ihraç etmekle kalmıyor aynı zamanda dünya piyasasının da içine girmeye devam ediyor, üretim tesislerini Türkiye adı altında farlı ülkelere de yayıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.