Malı & Ürünü?

Mavi Nerenin Malı?

Ülkemizde tekstil ürünleri denilince akıllara gelen ilk markadır mavi. Markanın ürünlerinin en büyük özelliği üstün kaliteye sahip olmasıdır. Bunun yanında mavi, ürettiği ürünlerin şıklığı ile de ön plana çıkan bir marka olma özelliğine sahip. Ülkemizde oldukça büyük bir müşteri potansiyeline sahip olan mavi nerenin malı?

Markanın Sahip Olduğu Ürünler

Mavi, Türkiye de çok sayıda şubeye sahip olan bir firmadır. Firmanın kot ürünlerden tişörte kadar üretim ve satışını yaptığı çok sayıda ürün mevcut. Markayı ön plana çıkaran ve tanınmasında en önemli rolü oynayan başlıca ürünleri ise kot pantolon ve tişörttür. Marka, kot dünyasında çıkardığı kaliteli ürünler ile ciddi bir alıcı kitlesine hitap ediyor.

Ayrıca kot ürünlerin yanında en çok tercih edilen ikinci ürün ise tişörtlerdir. Bunun en büyük nedeni ise kalite ve şıklığın bir arada kullanılmasıdır. Müşteriler çok şık tasarımlara sahip tişörtleri yüksek kalitede alarak uzun süre bunun tadını çıkarma şansını da elde ediyor. Firma bay, bayan ve çocuk ürünlerinde binlerce çeşide sahip.

Markanın Tarihçesi

Bu kadar sevilen ve ciddin bir müşteri potansiyeline sahip mavi nerenin malı? Sokağa çıkıp bir araştırma yapılsa büyük çoğunluk bu soruya yabancı ülkelerden örnek verir. Oysa mavi bir Türk firmasıdır. Firma 1991 yılında kuruldu. Firmanın kurulduğu il ise İstanbul’dur. Markanın hem yurt içi hem de yurt dışı satışı mevcut.

Ayrıca yurt dışında da şubeleri vardır. Mavi, yapı olarak tek kişinin yönettiği bir kurum değildir. Bu açıdan biraz karmaşık bir yapısı var. Firmanın; Türk ve yabancı ortakları mevcut. Bunun yanında halka açık hisse satışı da var. Bu üç yapı birleşerek firmanın yönetimini oluşturuyor. Ayrıca halka açık hisselerden alım işlemi de yaparak mavi hisselerine sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.