Malı & Ürünü?

Media Markt Nerenin Malı?

Hayatımızın hemen hemen her yerinde artık elektronik eşyaları kullanıyoruz. Bir nevi organımız haline gelen elektrikli eşyalar, birçok işimizi halletmemizde yardımcımız oluyor. Durum böyle olunca elektrik ve elektronik sektörüne olan ilgi her geçen gün katlanarak artıyor. Bu ilgiyi karşılamak ve müşterilerinin yeni ürünler almaya yönlendirmek amaçlı firmalar, her gün yeni bir gelişmiş ürünün tanıtımını piyasaya yapıyor.

Elektrik ve elektronik mağazaları birçok çeşit ürünü aynı çatı altında toplayan mağazalar olarak karşımıza çıkıyor. Bu mağazalardan sürekli kendini geliştiren ve büyümeye devam edenlerden biri de Media Markt’tır. Avrupa’nın birçok ülkesinde bulunan bu elektrik ve elektronik eşya satış mağazası, Media Markt nerenin malı?

Münih’ten Avrupa’ya

Elektrik ve elektronik eşya satış mağazası olan Media Markt, ilk mağazasını 1979 yılında Almanya Münih’te açmıştır. Mağazalarındaki ürün çeşitliliği ile dikkat çeken bir markadır. Mağazalarında, televizyon, oyun konsolları, ses sistemleri, beyaz eşya, görüntüleme cihazları, küçük ev aletleri, bilgisayar ve daha birçok akla gelebilecek irili ufaklı elektrikli ve elektronik eşyayı mağazalarında toplayarak müşterilerine tek bir noktadan birçok ürüne ulaşma fırsatı tanıyor.

Marka yıllar içerisinde büyüyerek Avrupa’nın 14 ülkesinde bini aşkın mağazası ile hizmet veren büyük bir firma halini almıştır. Firmanın Türkiye’de 78 mağazası bulunuyor. Media Markt, Avrupa’nın en büyük elektrik elektronik perakendecisi olma unvanını taşıyor. Media Markt nerenin malı? Sorusunun cevabı, kurulduğu yer olan Münih’ten de anlaşılacağı üzere Almanya’dır. Yani marka Almanya menşeili bir firmadır.

Kendi Ürünlerini Üretiyor

Media Markt, 2014 yılından bu yana kendi üretimi olan televizyon, beyaz eşya ve aksesuarın satışını da kendi mağazalarında yapmaktadır. Bu şekilde marka sadece elektronik eşya satışında değil üretiminde de pazarda yer sahibi olmak istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.