Malı & Ürünü?

Mıchael Kors Nerenin Malı?

Mıchael Kors kendi adını verdiği markanın yaratıcısıdır. Peki, Mıchael Kors nerenin malı? Mıchael Kors ismini verdiği hazır giyim markasını doğduğu ülke olan Amerika Birleşik Devletlerinde kurmuştur. Dolayısıyla Mıchael Kors markası Amerikan malıdır. Genelde New York’daki butiklerde satışı başlamıştır daha sonra bütün dünyaya yayılmıştır. Başta New York moda haftası olmak üzere birçok büyük şehirdeki moda haftalarına katılmıştır.

Mıchael Kors Kimdir?

Mıchael Kors 9 ağustos 1959 yılında Long Island, New York Amerika’ da doğmuş. Gerçek adı aslında Karl Anderson’ dur. Annesi ona ismini değiştirmek ister misin diye sorunca adının mıchael olmasını istemiştir. Annesi ikinci evliliğini yapınca da üvey babasının soyadını almıştır. Annesinin yeni giyeceği gelinliği beğenmeyen Mıchael Kors henüs daha bir çocukken gelinliğin tasarımını değiştirmiştir.

Annesinin yanında büyük anne ve büyük babasının da modaya düşkün olması ve michael’ i desteklemeleri sonucu 18 yaşında bir üniversitenin moda bölümünde okumaya başlamıştır. Ardından 1 yıl kadar sonra işe başladığı için okulu bırakmak zorunda kalmıştır. Henüz 22 yaşındayken de Mıchael Kors markasını kurmuştur. New York’ da yaşayan Mıchael Kors aynı zamanda bu firmanın başkanıdır.

Mıchael Kors
Mıchael Kors

Mıchael Kors Markası Ne Tür Ürünler Üretir?

Michael Kors markası sadece kadın hazır giyim ürünleri üretir. Ürettiği bu ürünler dünyanın her yerinde satışa sunulur. Çok tercih edilen, beğenilen ürünleri sayesinde dünyaca ünlü yıldızlar bu markayı tercih etmektedir.

Mıchael Kors Markasını Hangi Ünlüler Tercih Ediyor?

Mıchael Kors markası bugüne kadar Heidi Klum, Elissa, Jennifer Lopez, Michelle Obama, Catherine Zeta Jones, Rene Russo gibi dünyaca ünlü kişileri giydirmiştir. Popülerliği günden güne artan Mıchael Kors markası artık internet üzerinden ülkemiz dahil bir çok ülkeye ulaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.