Malı & Ürünü?

Miele Nerenin Malı?

Miele dünyanın en büyük markaları arasında yer almak adına yavaş yavaş yol alıyor. Peki Miele nerenin malı? 100 yılı aşkın bir süredir iki ailenin ortak olarak işlettiği şirket, Almanya’ya aittir. Miele ve Zinkann aileleri tarafından 1899 yılında kurulmuştur ve halen torunları tarafından temsil edilmektedir. Şuan ise 5 ortağa sahiptir. Miele Almanya’da Herzebrock- Clarholz’a aittir. Ürünleri genel olarak beyaz eşya, elektrikli ev aletleri üzerinedir. Her yıl performansı, kalitesi, konforu ve tasarımı ile Best Brands, If Design Award ve Reddot gibi ödüllerin sahibi olan marka Almanya’ya aittir.

İş ortaklığı

Ülkemizde Miele’in hangi firmalar ile iş ortaklığı yaptığını merak ediyorsanız, bunun için n11.com online alışveriş sitesini örnek verebiliriz. Artık n11 platformu içinde Miele ürünlerinin de satışı yapılabilecek. Miele nerenin malı? 5 ortak ile beraber işi yürüten marka Almanya’ya ait, tüm dünyaya pazarlamasını gerçekleştirmektedir. Kendine ait bir markadır. Yani farklı büyük şirketler ile pazarlama konusunda alt kategoride bulunmamaktadır. Miele için tıpkı Bosh, Beko gibi bir marka diyebiliriz.

İş ortaklığında bulunanlar;

  • Üretimden sorumlu direktör
  • Ortak ve genel müdür
  • Finans ve idari işler direktörü
  • Ortak ve genel müdür
  • Pazarlama ve satıştan sorumlu olan direktör

görüldüğü üzere ortaklar yani ilk Alman kurucuların torunları şuan şirketin genel müdürleri olarak işin başındadır. Almanlar firmayı dededen toruna misali büyütmektedir.

Kalite ve teknoloji

Miele nerenin malı? Almanların. Almanya özellikle teknoloji konusunda gelişen devlerden bir tanesi. Sadece arabaları ile bilinmiyor, kaliteli ürünleri ile de en iyi markaları çıkaran ülkelerden bir tanesi. Birçok ülkede bu sektörün en çok aranan markalarından bir tanesi olma özelliğine sahiptir. Müşteri memnuniyeti en üst sırada yer aldığı için talep her geçen gün artmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.