Malı & Ürünü?

Opet Nerenin Malı?

Herkes tarafından Opet nerenin malı? Sorusu merak edilmektedir. Opet, 1992 senesinde Fikret Öztürk tarafından kurulmuştur. 2002 yılından sonra ise Opet firmasının %50 hissesine Koç Holding ortak olmuştur. Kuruluşundan bu yana sağlam bir şekilde alt yapısına önem veren Opet’in kişilerin kafasında oluşturduğu o soru ise şudur; Opet nerenin malı?

Opet’in %50’si Öztürk Group firmasına, %50’si de Koç Holding firmasına aittir. Kısaca bahsetmek gerekirse Opet, Türk malıdır. %100 Türklere ait olan firma, petrol işi ile uğraşmaktadır. Opet firmasının geçmişi de bir hayli insanların merakına neden olmaktadır.

Opet
Opet

Opet’in Tarihi

Opet, 1992 yılında Öztürk Group kurucusu olan Fatih Öztürk tarafından kurulmuştur. 2002 yılında Opet firmasının %50 hissesi Koç Holding tarafından satın alınmıştır. Kuruluşundan bu yana Opet, alt yapı yatırımlarına son derece önem vermiştir. Opet, 98 oktan benzinli petrolü Türkiye topraklarına getiren ilk firma olmayı başarmıştır. Motorini Avrupa’dan önce Türk halkının kullanmasını sağlayan firma ise yine Opet olmuştur. Opet firmasının şuanda Türkiye sınırları içerisinde 1200 adet istasyonu bulunmaktadır.

Opet’in Projeleri Nelerdir?

Opet firmasının birçok projesi bulunmaktadır. Bilinçli toplumlar yaratmak amacıyla yola koyulan Opet, “Örnek Köy Projesi.” ile köylerin gelişimini sağlamaktadır. Bu proje kapsamında köylerin bilinçlenmesi sağlamıştır. Sosyal ve kültürel alanda da köylerin gelişmesini sağlamak amacıyla, kurslar ve okullar açmıştır. Ayrıca Opet, “Yeşil Yol Projesi.” ile de ülkemizde birçok alanın yeşillenmesini sağlamıştır.

Tuvalet Projesi

Opet, “Temiz Tuvalet Projesi.” ile beraber hijyen konularını gündeme getirmiştir. Türkiye’nin en büyük sorunu olan tuvalet hijyeni, bu proje ile ülkemizde yaygınlaşmış. Kendi istasyonlarında tuvalet temizliğini ve hijyenini gösteren Opet, uzun soluklu bir proje gerçekleştirmiştir. Bu proje kapsamında ülkemizde, tuvalet hijyeninin yaygınlaşmasını sağlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.