Malı & Ürünü?

Peugeot Nerenin Malı?

Araba markası denilince akla gelen firmalardan bir tanesi de Peugeot’dur. Kurucusu Armand Peugeot olan firma çalışmalarına ilk olarak 1810 yılında başlamıştır. O yıllarda el aleti üretimi ile ilgilenmişler. 1830 yılında firma, bisiklet üretimine başlamış. 1882 yılında otomobil ve 1898 yılında da motosiklet üretimine başlamış. O yıllardan bu tarihe kadar oldukça çeşitli modeller çıkaran firma, adını fazlasıyla duyurdu. Dünyanın birçok ülkesinde bu markanın satışı yapılmakta. Başarısı ile öncü olan firmalardan olması, Peugeot Nerenin Malı? Sorusunu akıllara getiriyor.

Peugeot
Peugeot

Peugeot Nerenin Malı?

Araba markası denilince adı mutlaka sayılacak olan firmalardan bir tanesi kuşkusuz ki Peugeot’dur. Başarısı ile öncü olan firmalardan olması, Peugeot Nerenin Malı? sorusunu akıllara getiriyor. Peugeot, bir Fransız markasıdır. Kurucusu Armand Peugeot olan firma çalışmalarına ilk olarak 1810 yılında başlamıştır. O yıllarda el aleti üretimi ile ilgilenmişler. 1830 yılında firma, bisiklet üretimine başlamış. 1882 yılında otomobil ve 1898 yılında da motosiklet üretimine başlamış. Tarihler değişse de Peugeot’un kalitesi değişmemiş aksine artmıştır. Bu yüzden de müşteri memnuniyeti oldukça yüksektir. Dünyanın birçok yerinde tercih edilen bir taşıt markasıdır. Logosundaki aslan figürü ‘‘Aslan kadar güçlü olmak’’ anlamına gelmektedir.

Peugeot Kaç Yılında Piyasaya Çıktı?

Otomobil firması olarak bilsek de Peugeot asıl olarak el aleti üretimi ile piyasaya çıkmıştır. Başarılı firma 1810 yılında bu çalışmalarına başlamıştır. 1830 yılında firma, bisiklet üretimine başlamış. 1882 yılında otomobil ve 1898 yılında da motosiklet üretimine başlamış. O yıllardan bu tarihe kadar oldukça çeşitli modeller çıkaran firma, adını fazlasıyla duyurdu. Adını kurucusundan alan firma, Armand Peugeot tarafından kurulmuştur. Firmanın logosunda aslan figürü mevcuttur. Logosundaki aslan figürü ‘‘Aslan kadar güçlü olmak’’ anlamına gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.