Malı & Ürünü?

Pınar Nerenin Malı?

Türkiye’nin en önemli süt ve süt ürünleri markalarından birisi olan pınar nerenin malı? Pınar Türkiye’ye ait olan bir markadır. Markanın sahibi ise Yaşar Holding’tir.

Pınar Kimindir? Marka Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Pınar Yaşar Holding bünyesinde yer alan bir markadır. Markanın ortaya çıkışı 1973 yılında olur. 1973’te Pınar Süt kurulur ve süt üretimi başlar. Markayı ortaya çıkaran ve Pınar Süt’ü kuran ise Selçuk Yaşar’dır. Pınar Süt’ün kurulmasıyla birlikte Türkiye’nin ilk uzun ömürlü süt üretimi yapan fabrikası kurulur ve uzun ömürlü süt üretimi yapılmaya başlar.

Marka insanların sağlıklı, lezzetli ve uzun ömürlü süt tüketmelerini sağlamayı amaçlar. Bu sebeple de Yaşam Pınarı sloganını kullanmış ve günümüzde de kullanmaya devam etmektedir. Firma süt ile başladığı üretime 1984 yılında Pınar Su ve 1987 yılında da Pınar Et fabrikalarını açarak et ve su üretimi yapmayı da ekler.

Pınar
Pınar

Pınar Ürünleri Nelerdir?

Pınar markası günümüzde farklı alanlarda üretim yapan bir markadır. Markanın ilk ürettiği ürün süttür. Süt üretiminin ardından süt ürünlerinin üretimi başlar. 1980’li yıllardan itibaren de et ve su üretimi başlar. Günümüzde Pınar Süt bünyesinde süt, tereyağı, yoğurt, kefir, ayran, peynir, aromalı süt ve krema gibi ürünler yer alır. Pınar Et bünyesinde bulunan ürünler ise sucuk, salam, pastırma, sosis, balık, hindi, kavurma, dondurulmuş köfte ve burgerler bulunur.

Pınar markasına ait olan Pınar Su tarafından ise su çeşitleri, maden suyu ve içecek üretimi yapılır. Marka tüm bu ürünleri aynı kalitede üreterek insanlara gıda ürünlerinin kalitesini tüketme imkanı vermektedir. Bu ürünlerin yanı sıra günümüzde organik süt ve yoğurt üretimi yapmaktadır. Ayrıca Pınar markasının gıda dışında yem üretimi de vardır. Markaya ait olan bu ürünler ve daha fazla Türkiye geneline, Ortadoğu Ülkeleri’ne ve Türk Cumhuriyetleri’ne satılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.