Malı & Ürünü?

Puma Nerenin Malı?

Puma nerenin malı? Şeklinde soran birçok kişi bu marka hakkında bilinmeyenleri öğrenmek için bu makaleyi okumalıdır. Puma SE, 1948 yılında Adidas’ın kurucusu Adolf Dassler’in ağabeyi Rudolf Dassler tarafından kurulan ve Fransız Kering grubunun 2018 yılına kadar bir yan kuruluşu olan Bavyera’daki Herzogenaurach’ta bulunan Rudolf Dassler tarafından kurulan spor malzemeleri üretiminde uzmanlaşmış bir Alman şirketidir.

Puma’nın Logosu ve Bulunduğu Yer

Puma nerenin malı? Sorusunda önemli bir diğer mesele markanın logosudur. “Sıçrayan kedi markası” olarak bilinen ve 120’den fazla ülkede bulunan Puma, Nike ve Adidas’ın ardından dünyadaki üçüncü spor ekipmanı tedarikçisidir. Puma France’ın genel merkezi 1987 yılından beri Strasbourg yakınlarındaki Illkirch-Graffenstaden’de bulunmaktadır.

Puma
Puma

Puma’nın Tarihinde Önemli Noktalar

1986’da Armin Dassler, sınırlı ortaklığını fon toplamak amacıyla Münih ve Frankfurt borsalarında listelemek üzere limited şirkete dönüştürdü. Puma Adidas karşısında ve özellikle yeni Nike ve Reebok’un önünde pazar payını kaybetti. Ancak “Becker hissesi” (Boris Becker adıyla anılır) o kadar düştü ki, Deutsche Bank şirketin kontrolünü ele geçirdi.

2003 yılından beri Puma, İtalyan milli futbol takımı ve Jamaikalı atlet Usain Bolt’un resmi sponsoru, altı kez Olimpiyat şampiyonu ve 100 ve 200 metrelik mesafelerde sekiz kez dünya şampiyonu olmuştur.

2007 yılında, PPR grubu (Kering olacak) şirkette% 27,1 hisse alır. Aynı yıl artırılacak ve dört yıl sonra% 75’in üzerine çıkarılacaktır. 2010 yılında şirket, Amerikan markası Cobra Golf’u satın aldı.

Marka, 2011 yılında Greenpeace çevre grubu tarafından “detoks tedavisi yapmak” için başlatılan bir görevi üstlendi. Şirket, üretim zincirinde toksik ürünlerin kullanımı ve salınımı ile mücadele etmeye kararlıdır.Puma’nın hamlesi, Greenpeace’in Nike, Puma ve Adidas gibi büyük giyim markaları ile satışından sorumlu tedarikçiler arasındaki ticari bağlantıları belirleyen “Kirli Çamaşır” raporunu yayınlamasından iki hafta sonra geldi.

1 Temmuz 2014’te, markanın kazandığı en büyük sponsorluk sözleşmesi olan ve rakipleri Adidas ile rekabet etmesine olanak tanıyan Puma, yıllık 38 milyon Euro ile 5 yıllığına Arsenal’in resmi sponsoru oldu.

Gönderiye Ait 4 Yorumlar

  1. Pingback: Nerenin Malı Bunlar?

  2. Pingback: Ünlü Markalar Nerenin Malı?

  3. Pingback: Ünlü Markalar Hangi Ülkenin?

  4. Pingback: Ne Nerenin? - Haber Dünya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.