Malı & Ürünü?

RKS Nerenin Malı | RKS Hangi Ülkenin Markası | Nerenin Markası

Uygun fiyatlı bir motosiklet veya scooter sahibi olmak isteyenler Sahibinden gibi sitelerde listelenen ilanları ucuzdan pahalıya göre sıraladığında en yukarılarda yer alan RKS gibi markalara yönelebiliyorlar. Ülkemizden çıkan en başarılı motosiklet ve ATV markalarının başında gelen RKS, MJ Grup bünyesinde faaliyetlerine devam etmektedir.

RKS nerenin malı?

RKS Türk malıdır. Sanılanın aksine üretilen motosikletler Çin malı değil, Türk malıdır. Yani üretim de Türkiye’de yapılmaktadır. Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan MJ Grup fabrikası bu büyük tesiste ürettiği otomobilleri Türkiye’nin yanı sıra yurtdışındaki başka birçok ülkeye ihraç etmektedir.

MJ Grup’un resmî web sitesini incelediğimizde ise bu dev üreticinin uluslararası motosiklet fuarlarını hiç kaçırmadığını görüyoruz. Geniş ürün yelpazesiyle hemen her segmentten iki tekerlekli ulaşım araçlarını dünyaya pazarlayan şirketin ulaştığı konum gerçekten gurur verici.

Motosikletler Türkiye’de üretiliyor

Toplamda 250 kadar kişiyi istihdam eden MJ Grup’un elektrikli bisiklet ve motosikletlerde kullandığı bazı önemli bileşenler Çin’den ithal ediliyor. Ancak bu RKS gibi markaların bir Türk markası olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Keza üretimin Çin yerine Türkiye de yapılması da RKS’nin logosunu taşıyan tüm ürünleri Türk malı yapıyor.

Öte yandan RKS’nin yanı sıra MJ Grup çatısı altında bulunan diğer markalar arasında Benelli ve Kuba da bulunuyor. Benelli de isim itibariyle İtalyan markası gibi duruyor olsa da RKS gibi bir Türk markasıdır.

Herkese ve herkeseye hitap eden modellere sahip

“Zor beğenenler için” sloganını benimseyen RKS’nin ürettiği modellere baktığımızda ise oldukça geniş bir yelpaze bizleri karşılıyor. Öyle ki şirket en son 2020 model racing tipi Rnx isimli bir model bile çıkarmış durumda.

En çok satılan modeller ise çoğunlukla basit scooter tarzı motosikletlerden oluşuyor. Touring ve chopper tarzı motosikletleri de gayet albenili duran RKS’nin en büyük avantajı, Türkiye geneline yayılmış olan 300’den fazla bayiye ve 400’den fazla teknik servise sahip olması. 

Bu da yolda kaldığınız zaman rahatlıkla destek alacağınız ve RKS’nizi tamir edecek ustaları kolayca bulabileceğiniz anlamına geliyor. 

Bu Gönderi Bir Yorum Yaptı

  1. yakup çoban Reply

    Bende 250 cc Curus çift silindir 2015 model var ancak 2 kişi bindiğimizde motor un sesi değişiyor bu sesin nerden geldiğinide tanımlayamıyorum.bu nedenle büyük birarıza çıkacak diye 2 kişi kulanmıyorum.150 siisi herhangi bir marka iki kişiyle çok seri ve süratli olduklarını görüyorum. benim motor sürat arttıkca şaseye ve seleye titreşim artıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.