Malı & Ürünü?

Rowenta Nerenin Malı | Rowenta Hangi Ülkenin Markası | Nerenin Markası

Bundan seneler önce, 1884 yılında Almanya’nın Offenbach şehrinde yaşayan Robert Weintraud isimli sanayici Weintraud & Co GmbH şirketini kurdu. Ofis eşyaları, lamba ve saat üreterek yola koyulan sanayici 1909 yılının Aralık ayında kendi adının harflerinden oluşan Rowenta markasını kurdu.

Göz alıcı güzellikteki tasarımları ve yüksek kaliteli ürünleriyle Rowenta markası bu tarihten sonra hızla büyüdü. En son teknolojiyle geliştirilen ev eşyaları, günümüzde aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok pazarda beğeniyle kullanılıyor. Özellikle de ev hanımları tarafından.

1949 yılında Rowenta ilk termostat kontrollü seramik ısıtma bileşenlerine ev sahipliği yapan ütü modelini piyasaya sürdü. Aynı tarihte markanın yeni logosu da kullanıma girdi.

2004’te Jasper Morrison tarafından tasarlanan Brunch serisi kettle modeliyle reddot tasarım ödülünü almaya layık görülen Rowenta, 2006 da ise Elite Model Look şirketiyle anlaşmaya giderek özel saç şekillendirme aletlerini görücüye çıkardı. Londra Moda Haftası etkinliklerinde sahne arkasında çalışan tüm stilistlerin tercihi artık Rowenta’dan yana olmuştu.

2012’de ise Steampod isimli saç düzleştirici modeli tanıtıldı. Bu modeli önemli kılan en büyük özelliği, önde gelen kozmetik şirketlerinden L’Oreal ile beraber yürütülen 5 yıllık bir çalışmanın meyvesi olmasıydı.

Rowenta’lar çok kaliteli olmalarıyla biliniyor

Akıllıca çözümler üreten Rowenta’nın ürün gamına baktığımız zaman evde kullanılabilecek hemen her alet karşımıza çıkıyor. Buna elektrikli süpürge, ütü, kazanlı ütü, saç kurutma makinesi ve epilatörler dahil. Sektörün öncüsü olma parolasıyla çalışmalarına devam eden Rowenta’nın çevre dostu, ekolojik ürünler geliştiriyor olması ise bir diğer artısı. 

Çok az gürültü çıkaran elektrikli süpürgeler, cildi tahriş etmeyen traş makineleri ve az acı veren epilasyon aletleri Rowenta’nın ne kadar yenilikçi olduğunun bir göstergesi.

Rowenta nerenin malı?

Rowenta aslen bir Alman markası. Ancak zaman içerisinde çok uluslu hale gelen markalar, sektörün devleri tarafından satın alınıp el değiştirebiliyor. Aynı şey bugün Rowenta’nın da başına gelmiş durumda. Fransa menşeli Groupe SEB tarafından satılan alınan Rowenta’nın artık Fransız malı olduğu söylenebilir.

Groupe SEB bünyesinde ülkemizde çok popüler olan Tefal markası da var. Aynı şekilde All-Clad, Krups, Moulinex ve WMF Group da bu listeye dahil.

Türkiye’de önde gelen e-ticaret sitelerinden tutun, teknoloji mağazalarına kadar hemen her yerde Rowenta’nın üstün kaliteli ürünlerini satın alabilmeniz mümkün. Ülkemizin dört bir yanına dağılmış yetkili servis ağı sayesinde herhangi bir sorun yaşamanız durumunda garanti kapsamında ücretsiz teknik destek alabiliyor olmanız cabası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.