Malı & Ürünü?

Seat Nerenin Malı?

Arabalar hayatımızda çok büyük öneme sahip. Ulaşım kolaylığı sunmaları dışında kişinin kendini daha özgür hissetmesini de sağlamaktadırlar. Araba satın alırken ilk bakılan şeylerden biri hiç şüphesiz markadır. İyi bir marka demek fiyat olarak yükseklik anlamına gelirken aynı zamanda kalite, konfor, uzun ömür gibi özelliklere sahip olduğunu da gösterir. En iyi araba markalarından biri de Seat’tır. Peki, Seat nerenin malı?

Seat araba markası 9 Mayıs 1950 yılında ortaya çıkmıştır. İspanyol otomobil markasıdır ve merkezi İspanya’da yer almaktadır. İspanya’da bulunan bir devlet kurumu olan INI tarafından ilk olarak üretime geçmiştir. Ancak bir diğer kuruluşu da Wolkswagen AG’dir. Bir dönem Audi ve Lamborghini ile birlikte ortak olan Audi Marka Grubu’nun bir üyesi iken şuan oradan tamamen ayrılmış ve sadece Wolkswagen’e ait bir şekilde devam etmektedir. Şuan dünya üzerinde her yerde hizmeti bulunmaktadır. Sportif, her yaşa hitap eden, kaliteli ve konforlu bir otomobildir. Ayrıca tasarım olarak da oldukça iyi bir görünüme sahiptir.

Seat
Seat

S.A şirketi

Seat nerenin malı? İspanya’nın. S.A şirketi de İspanya’nın Barcelona kentinin yakınında bulunan Martorell’de bulunan Seat kompleksinde yer almaktadır. Burada arabaların üretimi gerçekleştirilmektedir. Martorell üretim merkezinde 16 milyondan fazla araba üretilmiştir. Şuan ise 70’den fazla ülkeye buradan araba ihracı gerçekleştirilmektedir.

Kuruluşu

Seat nerenin malı? İspanya’nın, peki İspanya’da nasıl bir değere sahip? Aslına bakılırsa İspanya dünyanın en büyük 8. otomobil üreticisidir, yani Avrupa’da otomobil sektörünün başını tutan ülkelerden biridir. Seat’tan önce İspanya’nın otomobil pazarı çok da iç açıcı değildi, önceden S.I.A.T otomotiv firmasına ait olan marka daha sonra INI haline dönüştürülmüştür. Bu şirket ise devlet holding kuruluşu olarak da geçmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.