Malı & Ürünü?

Toshiba Nerenin Malı?

İki şirketin birleşmesi ile ortaya çıkan bu büyük teknoloji markası çok çeşitli ürünleri ile büyük kitlelere hitap etmeyi başarmıştır. Elektronik parçalar üreten şirketler arasında ilk sıralardalar. Kişisel bilgisayar üreten dünyanın en büyük ilk 5 markasından birisidir. Kısa bilgilerden sonra “ Toshiba nerenin malı?” sorularından önce tarihinden bahsedelim.

Toshiba Tarihi

İki şirketin birleşimi ile 1939 yılında kurulan bu dev şirket dünyanın teknoloji bakımından önde gelen şirketleri arasındadır. Birleşen birinci şirket Tanaka Seizosho’ dur. 1875 yılında kurulan bu telgraf şirketi kendi zamanında dünyanın önde gelen şirketlerindendi. İkinci büyük şirket ise Hakunetsusha’dır.

Bu şirket elektrikli akkor lamba üreticisidir. 1899 yılında isimlerini değiştirerek Tokyo Electric olmuştur. İlk birleştiklerinde adı Tokyo Shibaura Denki olan bu şirket daha sonralarda adlarını yenileyerek Toshiba yapmışlardır. Tarihini kısaca öğrendiğimize göre sırada “ Toshiba nerenin malı?” adlı soruya gelebiliriz.

Toshiba Nerenin Malı?
Toshiba Nerenin Malı?

Toshiba Nerenin Malı?

Toshiba iki şirketin birleşmesiyle kurulduğunu belirtmiştik. Bu iki şirkette ilk olarak Japonya’ da kurulmuştur. Japonların önde gelen teknoloji şirketlerindendir. Dünyanın en büyük Japon üretim şirketidir.

Toshiba’ nın Ürettiği Şeyler

Birçok bilgisayar ve otomobil gibi çok türlü ürünler üreten Toshiba daha birçok bilinmeyen ürünü de piyasada bulunmaktadır.

İşte Toshiba’ nın ürettiği ürünlerin birkaçı:

  • Bilgisayar ve bilgisayar parçaları
  • Otomobiller
  • Havalandırma sistemleri
  • Kameralar
  • Televizyon

Gibi daha birçok ürünü piyasaya sürüp beğeni toplamış ve adını daha büyük kitlelere duyurmayı başarmıştır. Bu sayede Toshiba’nın ne olduğundan, tarihinden ve ürettiği ürünlerden bahsetmiş olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.