Malı & Ürünü?

Viking Nerenin Malı?

En iyi lastik üreticisi olan Viking, son zamanlarda herkesin aklına Viking nerenin malı? Sorusunu getirmektedir. En üstün teknolojiye sahip olan Viking, son derece kaliteli lastiklerin üretimini yapmaktadır. Viking marka lastik kullanıcıları Viking nerenin malı? Sorusu üzerine birçok araştırmayı yapmaktadır.

Viking, Almanya üzerinde geliştirilmiştir. Almanya’da geliştirilip Avrupa genelinde üretimleri başlamıştır. Yaklaşık olarak 80 yıllık bir kökene sahiptir. Aşırı derecede köklü ve kaliteli olan Viking firması, günümüzün en çok tercih edilen lastiklerini üretmektedir. Ürettiği lastikler ile son zamanların en çok dikkat çeken lastik firması olmuştur. Firma ilk başlarda kauçuk ürünlerinin üretimi ile başlamıştır. 1970 yıllarında lastik ekipmanlarını üreterek deneyimler kazanmıştır.

Viking Nerenin Malı?
Viking Nerenin Malı?

Viking Markasının Tarihi

Viking markası 1931 yılında doğmuştur. Marka, Norveç’te kauçuk üretmeye başlar. İlerleyen zamanlarda ise orijinal otomobil lastik ekipman tedarikçisi olarak piyasaya çıkar. 1970 yılında lastik üretiminde son derece deneyimler kazanır. Norveç’te lider haline gelen firma, pazar payından %50’yi aşan bir pay almıştır.

Viking 70’li yıllarda, tüm Alman model araçların malzeme tedarikçisi olarak ön plana çıkar. 1983 yılında Viking, yurt dışı pazarlarına doğru yelken açmaya başlar. 1990 senesinde tüm ticari marka haklarını satın almaya başlar. Günümüzde ise Viking, birçok lastik markasını geride bırakmıştır. Pazar payı neredeyse %90’ı bulmuştur. Tüm dünya ülkeleri tarafından Viking markası benimsenmiş durumdadır.

Viking Nereye Ait?

Dünya çapında benimsenen Viking markası, Almanya’da geliştirilmiştir. Almanya’da geliştirilen marka, Avrupa üzerinde üretimler yapmıştır. Kısa süre içerisinde tüm dünyaya açılan marka, ilk etapta Norveç üzerinde kauçuk üretmekteydi. İlerleyen zamanlarda ise firma, otomobil lastiklerinin üretimine başlamıştır. Kısa süre içerisinde dünya devi olan Alman markası, ABD, Avustralya, Hollanda ve İsviçre gibi ülkelere yelken açmıştır. Şu anda ise tüm dünyaya satış yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.