Teknoloji Markaları

ASUS Nerenin Malı?

1989 yılında kurulan ASUS, dünyanın en iyi anakartları ve yüksek kaliteli kişisel bilgisayarları, monitörleri, grafik kartları, yönlendiricileri ve diğer teknoloji çözümleriyle tanınan çok uluslu bir şirkettir. Bugün ASUS, dünyanın her yerindeki insanların hayatlarını iyileştiren inanılmaz deneyimler sağlamak için yeni nesil akıllı teknolojiler tasarlıyor ve inşa ediyor.

Asus Hakkında

ASUS, yaptığımız her şeyde yenilikçiliği ve en yüksek kalite düzeyini takip etmeye kendini adamıştır. Dünyanın en beğenilen yenilikçi, lider teknoloji kuruluşu olmayı hedefliyoruz ve sürekli büyüyen ürün ve hizmet portföyümüz küresel dikkat çekmeye devam ediyor. 2019’da ASUS, Fortune tarafından Dünyanın En Beğenilen Şirketleri ve Forbes’in En Beğenilen Şirketleri arasında gösterilmesi de dahil olmak üzere dünyanın en prestijli kuruluşlarından ve medya gruplarından her gün on birden fazla ödül kazandı. Her ödül, her yerdeki insanların yaşamlarını iyileştiren teknolojiyi yaratırken bitmek bilmeyen mükemmellik arayışımızın bir kanıtıdır.

Asus, Taipei’de 1989 T.H. Tung, Ted Hsu, Wayne Hsieh ve M.T. Liao, daha öncesinde Acer’ da donanım mühendisi olarak çalışan kişiler tarafından kuruldu. O dönemde Tayvan da henüz bilgisayar donanımı sektöründe lider bir konum oluşturmamıştı. Intel Corporation, herhangi bir yeni işlemciyi önce IBM gibi daha köklü şirketlere tedarik ediyordu. IBM mühendislik prototiplerini aldıktan sonra yaklaşık altı ay beklemek zorunda kalmıştı. Şirket geçmişine göre Asus, Intel 486 kullanmak için bir ana kart prototipi yarattı, ancak bunu gerçek işlemciye erişimi olmadan yapmak zorundaydı. Asus, test etmesi için bir işlemci talep etmek için Intel’e başvurduğunda, Intel’in kendi 486 ana kartıyla ilgili bir sorunu vardı. Asus, Intel’in sorununu çözdü ve Asus’un kendi ana kartının daha fazla değişikliğe gerek kalmadan doğru şekilde çalıştığı ortaya çıktı. O zamandan beri Asus, Intel mühendislik örneklerini rakiplerinin önünde ilerlemekteydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.