Teknoloji Markaları

OPPO Nerenin Malı?

Guangdong Oppo Mobile Telecommunications Corp., Ltd, veya yaygın yazılışıyla oppo, merkezi Dongguan’da bulunan Çinli bir elektronik ve akıllı telefon üreticisidir. OnePlus, Vivo ve Realme markalarının da sahibi olan BBK Electronics Corporation’ın alt kuruluşudur. Önemli ürünleri arasında akıllı telefonlar, ses cihazları, Blu-ray oynatıcılar ve diğer elektronik cihazlar yer almaktadır.

OPPO’nun kökleri BBK Electronics’e dayanır. BBK, televizyondan e-eğitim cihazlarına kadar her türlü elektronik üretimi yapan, şimdi de Vivo markası ile akıllı telefon da üreten Çinli bir elektronik şirketidir. BBK’in kurucusu Duan Yongping, cep telefonunun özellikleri dolayısı ile ayrı bir şirket olması gerektiğini düşündüğünden OPPO doğdu. BBK’in en önemli ve eski çalışanlarından Tony Chen (OPPO’nın şimdiki CEO’su) tarafından kuruluşa başlandı. Çok uluslu bir şirket olacak bu yeni oluşum için isim olarak OPPO seçildi ve 100’den fazla ülkede bu ismin telaffuz edilebilirliği ve herhangi bir olumsuz anlam taşımadığı test edildi. Ancak, OPPO doğrudan telefon üretimine başlamadı. Öncelikle küçük tüketici elektroniği üretmek konusunda deneyim kazanmak için, MP3 çalarlar yaparak başladı

OPPO Hakkında

OPPO, yenilikçi teknolojilerle sanatsal yaklaşımı birleştiren global bir akıllı telefon markasıdır. Genç, trend belirleyen ve pazara ürünleri ile yön veren bir marka olan OPPO, tüketicilere dijital yaşamın keyifli bir deneyimini sunmaktadır. Son 10 yıldır kameralı cep telefonları üreten OPPO, özellikle selfie çekimlerinin güzelleştirilmesine odaklandı. OPPO bu strateji doğrultusunda 5MP ve 16MP ön kameralarla akıllı telefonlar sunan ilk marka oldu. OPPO ayrıca motorlu döner kamera, Ultra HD özelliği ve 5x Çift Kamera Zoom teknolojisini tanıtan ilk marka olarak dikkat çekti. OPPO’nun 2016 yılında başlattığı Selfie Expert F serisi akıllı telefon endüstrisinde bir selfie trendi yarattı. IDC’ye göre OPPO, 2017 yılında dünyanın dördüncü büyük akıllı telefon markası olarak seçildi. 35’ten fazla ülkede mükemmel akıllı telefon fotoğrafçılığı deneyimi sunan OPPO, dünyanın farklı bölgelerinde 6 araştırma merkezine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.