Teknoloji Markaları

Oppo Reno Nerenin Malı | Oppo Reno Hangi Ülkenin Markası | Nerenin Markası

Oppo Reno, Çin’in önde gelen teknoloji devlerinden BBK Electronics sahipliğindeki Oppo markası tarafından oluşturulan bir akıllı telefon serisidir. Android işletim sisteminden güç alan bu serinin ilk amiral gemisi modelleri Oppo Reno, Reno 10x Zoom ve Reno 5G takvim yaprakları 10 Nisan 2019’u gösterdiğinde hayatımıza girdiler.

Orta seviye özelliklere sahip Reno Z ise 30 Mayıs 2019’da tanıtıldı. 24 Nisan 2019’da İsveç’in Zürih şehrinde düzenlenen lansmanda ise yenilenen Reno modelinin tanıtımı gerçekleştirildi.

Ardından Oppo Reno serisine 28 Ağustos 2019’da Hindistan’da tanıtılan Reno2 modeli dahil oldu. En son geçen sene Ekim ayında Reno Ace’nin tanıtımına şahit olmuştuk.

Oppo Reno nerenin malı?

Bugün teknoloji mağazaları veya e-ticaret siteleri aracılığıyla temin edeceğiniz herhangi bir Oppo Reno’nun Çin’de üretilip ülkemize gönderildiğini bilmenizde fayda var. Dolayısıyla Oppo Reno’ların Çin malı olduğunu söyleyebiliriz.

Oppo’nun bildiğimiz kadarıyla Çin dışında herhangi bir ülkede fabrikası veya montaj tesisi yok. Dolayısıyla satın aldığınız Oppo marka tüm modeller, ki buna Reno serisi de dahil, Çin’de üretilmiştir. Ancak bu Oppo’ların kalitesiz, adi birer Çin malı oldukları anlamına gelmemeli.

Premium Android telefon pazarına hitap eden Oppo’lar gerçekten üst düzey kamera bileşenleri ve işlemciye ev sahipliği yapıyor. Kasa kalitesi de gayet başarılı.

Gelişmiş özelliklere ev sahipliği yapıyorlar

Oppo’nun Reno serisine dahil akıllı telefonlara baktığımız zaman Oppo’nun en yüksek donanım bileşenlerine sahip modeller karşımıza çıkıyor. Mesela 10x optik zoom özelliğine sahip, 5G destekleyen, NReal Light AR isimli artırılmış gerçeklik gözlükleriyle uyumlu çalışabilen telefonlar Oppo Reno serisi altında piyasaya sürülmüştü.

Bu arada Oppo, Reno serisindeki telefonlarda Nokia OZO ses kayıt teknolojisini kullandığını da belirtiyor. Tüm telefonlar ise Android 9.0 (Pie) sürümü üzerine Oppo’nun kendi bünyesinde geliştirdiği ColorOS 6 isimli kullanıcı arayüzüne ev sahipliği yapıyor.

Türkiye’de Oppo Reno’lar popüler hale geliyor

Oppo’nun en büyük dezavantajı, marka bilinirliğinin biraz düşük olması. Yani bir Xiaomi kadar yaygın kullanıcı kitlesine sahip değil ne yazık ki. Ancak son dönemde bu durumu değiştirmek için kesenin ağzını ciddi manada açan BBK Electronics, Oppo reklamlarında ünlü sanatçı Sıla’yı dahi oynattı.

Bir süre boyunca Oppo modelleri yurtdışından yolcu beraberinde ülkemize giriyor ve garanti, teknik servis gibi imkânlar olmadan kullanılıyordu. Sonraları Oppo Türkiye’ye resmen girdi ve yetkili teknik servisler aracılığıyla garanti hizmetleri de sunmaya başladı. Bugün garantili, faturalı ve kayıtlı Oppo modellerini güvenilir bir şekilde satın alabilmeniz mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.