Teknoloji Markaları

Sinbo Nerenin Malı?

Sinbo nerenin malı diye sorulduğunda harflerin verdiği tınıdan olsa gerek uzak doğudan kökenli bir firma düşünülmesi kaçınılmazdır oysa Sinbo 1997den beri üretim yapan en önemli küçük ev aletleri üreticileri arasına girmiş yerel bir Türk markasıdır.

Sinbo Nasıl Ortaya Çıktı? Kurucusu Kimdir?

Sinbo’nun çıkış hikayesi cesur girişimciliğe bağlı. Kurucusu Mehmet Demirin Antalyan’ın Akseki ilçesinden başlayarak çıktığı yolculuğu Avustralya’ya kadar uzanıyor. Ticari dehası onu Tahtakale’de tarak satan Mehmet’in ötesine taşımış. Farklı ürünlerin ticaretini yapmış uzun süre ama en büyük kazancı Viyana’dan (o dönemki ad Çekoslavakya)getirdiği saatler sayesinde olmuş.

Dönemin verdiği izinlerle uzun süre yurt dışından mal getirmiş ve bazı markaların temsilciliğine kadar varmış bu durum. En son temsil ettiği Sharp markasının temsilciği elinden alıp başka bir firmaya verilince artık başkasına ait ürünleri değil kendi markasını yaratmanın vakti geldiğini düşünüp kendi markasını yaratmak için ilk adımı atmış.

Sinbo’nun Misyonu Nedir?

Uygun fiyatlarla kaliteyi birleştirerek müşterilerine sunan Sinbo global küçük ev aletleri (KEA) pazarında söz sahibi şirketlerden biri olmayı amaç edinmiştir. Türkiye’nin geleneksel değerleriyle dünyanın evrensel değerlerini sentezleyerek ortaya koyduğu TURQUALTY mottosuyla yola çıkan Sinbo Türk malı ve kalitesini dünya pazarına taşımaya çalışacaktır.’ Akıllı seçim ‘ sloganıyla da uygun fiyatlı ürünlerine olan ilgiyi arttırmış olan şirket bu vizyonuyla daha uzun süre varlığını sürdürmeye devam edecektir.

Sinbo’nun Gelecek Planlaması

Kuruluşundan bu yana 24 yıl geçen, henüz genç bir şirket olmasına rağmen sağlam ve güçlü yapısıyla emin adımlarla ilerleye Sinbo, Türkiye’nin en önemi küçük ev aletleri üretim merkezlerinden biri olmuştur. Şuan yaklaşık 80 ülkeye ihracat yapmaktadır, toplam ürün sayısı 40.000’dir ve bu sayıya her gün bir yenisini eklemeye devam etmektedir.

Sinbo bugün 65.000m2 lik modern tesislerde kendi markası adına tasarım ve üretim yapmaya devam etmektedir. Üretim, satış ve pazarlama konusunda uluslararası standartlara sahip firma yeniliklere kendini adapte eden, özgür fikirli ve üretken kişiler sayesinde tüm dünyaya ihracat yapan bir ‘dünya markası’ olma yolunda istikrarlı bir şekilde ilerlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.