Teknoloji Markaları

Vestel Nerenin Malı | Vestel Hangi Ülkenin Markası | Nerenin Markası

Ülkemizin en köklü ve büyük teknoloji şirketleri sıralamasında en başlarda yer alan Vestel, tamamen yerli bir markadır. Üretim, yazılım ve teknoloji geliştirme, pazarlama ve dağıtım başta olmak üzere birçok farklı sektörde faaliyet gösteren 24 şirket bugün Vestel çatısı altındadır.

Vestel’in kuruluşu ise 1984 yılına kadar gidiyor. Bugün marka LED aydınlatma, savunma sanayii, akıllı telefon ve tabletler, beyaz eşya, tüketici elektroniği gibi alanlarda birçok ürün geliştirmiş durumda. Bu ürünler hem kaliteli hem de uzun yıllar boyunca dayanıklı kalmalarıyla müşterilerce tercih ediliyor.

1994 yılında Zorlu Grubu’na katılan Vestel bu tarihten beri sürekli olarak üretim kapasitesini, pazar payını ve Türkiye’nin toplam ihracatındaki payını artırmaya devam etti.

Ülkemizin en büyük ihracatçıları arasında

2014 yılında düzenlenen dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından toplam 66 tane ödülle ayrılmayı başaran Vestel, ülkemizin ihraç ettiği toplam televizyonların yüzde 90’ını üretmektedir. Beyaz eşya ihracatındaki payı ise yüzde 30’dur.

Türkiye’de üretilen her 5 LCD televizyonun 4’ü ise Vestel fabrikalarında banttan inmektedir. Aralarında Japonya ve Avrupa menşeli markaların da bulunduğu birçok şirketle ortak üretim gerçekleştiren marka bugün ürünlerini 149 farklı ülkeye ihraç etmektedir.

Nitekim incelediğimiz zaman Vestel’in 17 yıldır aralıksız Türk elektronik sektörünün en büyük ihracatçısı olduğunu görüyoruz. Bunun dışında marka, Türkiye’nin en çok bilinen ve güvenilen 10 büyük markası arasında yer alıyor.

Sayısı 15 bini geçen personel kadrosu, bin 250 satış bayii ve 333 adet yetkili teknik servis ile marka hayli büyük bir istihdam kaynağı. Yine marka için çalışan onlarca tedarikçi hesaba katıldığında, dev grubun toplamda 30 bin kişiye gelir kaynağı sağladığı değerlendirilmektedir.

Bugün Vestel’den aldığınız herhangi bir beyaz eşya, telefon veya televizyonu garantiye göndermek için kargoya vermek yerine şehrinizdeki yetkili servise teslim edebiliyorsunuz.

Vestel marka ürünler nerede üretiliyor?

AR&GE tesisleri Manisa ve İstanbul’da bulunan Vestel’in İngiltere, Çin ve Tayvan’da fabrikaları mevcut. Bu fabrikalarda hem Vestel’in ürettiği televizyon, beyaz eşya ve ev aletlerinin kalibrasyonu hem de yazılımları geliştiriliyor. Daha sonra buralardan tüm dünyaya ulaştırılıyor.

Manisa’da kurulan Vestel City tüm dünyadaki en büyük sanayi kompleksleri arasında gösteriliyor. Rusya’nın Alexandrov şehrinde kurulan Vestel fabrikasıyla birlikte Manisa’daki Vestel City, markanın senelik 35 milyon elektronik ürün üretimi gerçekleştirebilmesini sağlıyor.

Vestel, bünyesinde 900’den fazla AR&GE mühendisi istihdam eden ve AR&GE’ye sınırsız kaynak ayırmasıyla rakiplerinin önüne geçiyor. Her geçen gün yeni teknolojiler geliştirerek insanların hayatına dokunmaya devam eden markanın bizi gururlandırdığı ise bir gerçek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.