Temizlik Markaları

Bingo Nerenin Malı | Bingo Hangi Ülkenin Markası | Nerenin Markası

Hayat Kimya grubu bünyesindeki Bingo, tamamen yerli sermaye ile üretim gerçekleştiren bir temizlik markasıdır. Renkli ve beyaz çamaşırlar için geliştirdiği toz ve sıvı formundaki deterjan ürünleriyle Türk ev hanımlarının takdirini kazanan Bingo, aynı zamanda dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyor. 

Öyle ki bugün Hayat Kimya’nın Ukrayna, Cezayir ve Bulgaristan’da kurduğu üretim tesisleri sayesinde Bingo’lar tam 44 farklı ülkede çamaşırların temizliğinde kullanılmaktadır. Bu sayının her geçen gün arttığı ve Bingo’ların sürekli yeni pazarlarda satışa sunulduğunu da belirtmiş olalım.

Bingo nerenin malı?

Molfix, Molped, Papia ve Teno başta olmak üzere birçok temizlik markasının çatı kuruluşu olan Hayat Kimya bünyesindeki Bingo tamamen Türk malıdır. Marketten satın aldığınız Bingo’lar ise Türkiye sınırları içerisinde üretilmektedir.

Bu arada Bingo, çamaşır makinenizi koruyacak kireç önleyici ürünlerine de ev sahipliği yapıyor. Tül perdeleri ilk günkü haline geri döndüren Bingo Tül, 5 litrelik parfümlü yumuşatıcılar, vegan sertifikasına sahip deterjanlar ve bebek kıyafetleri için özel konsantreler de cabası. Yani bugün “temizlik” dendiği zaman akla gelebilecek hemen her ihtiyacınıza cevap verebilecek bir Bingo ürünü piyasada mevcut.

Bingo’lar nerelerde satılıyor?

Bugün N11, GittiGidiyor, HepsiBurada ve Trendyol başta olmak üzere önde gelen pazar yeri sitelerinden Bingo ürünlerini satın alabilmeniz mümkün. Bunun dışında Migros, Carrefour, Anpa Gross ve Happy Center gibi birçok farklı süpermarket zincirinin raflarında Bingo’ları görebilirsiniz.

Zaman zaman çeşitli kampanyalar düzenleyen, hazırladığı reklam filmleriyle beğeni kazanan Bingo’lar sayesinde çamaşırlarınız ilk günkü parıltı ve temizliğine geri dönebilir.

Son dönemde markanın üretimini gerçekleştirdiği yeni ürünler arasında çamaşır makinesi temizleyicileri de yerini aldı. Bu alana da el atan Hayat Kimya bu sayede pazar payını artırmak ve ev hanımlarının market raflarında arayacağı ilk marka olmanın peşinde.

Bingo’lar nerede üretiliyor?

Hayat Kimya’nın İzmit’te 2002 yılında kurduğu fabrikada üretilen Bingo’lar buradan Türkiye başta olmak üzere markanın faaliyet gösterdiği pazarlara gönderiliyor. 18 seneden fazla bir süredir faaliyet gösteren üretim tesisinin konumu olarak İzmit’in seçilmesi ise tesadüf değil. Limanlara ve otobana çok yakın olması gibi avantajlar nedeniyle fabrika İzmit’e kurulmuş.

Bahsi geçen fabrikada 600 kadar işçi çalışıyor. Bölge istihdamına da ciddi katkı sağlayan Hayat Kimya bu yönüyle takdiri hak ediyor. Tabii doğrudan Hayat Kimya’ya bağlı toplam çalışan sayısı bundan daha fazla. İnternette bulduğumuz son kaynaklara göre 8 bin kadar personel Hayat Kimya çatısı altında çalışmaya devam ediyor.

Gönderiye Ait 3 Yorumlar

  1. Şeref Reply

    Selam eşim ariyel cidir ama ben de ise yerli takıntısı olduğum için zorla bingo diye diye denedi ve şimdi vaz geçilmezi oldu

  2. Suat Çelik Reply

    Yerli üretim diye Bingo çamaşır suyu aldım ama hiç memnun kalmadım. Ürün kokusuz özelliği gayet güzel ama etkisiz. Lavaboya döktük hiç beyazlatmadı. Yine Domestos markay devam.

  3. memet kaynar Reply

    ben yıllardır bingocuym. bu son aldığım 10 kg lık bingo tursil berbat çıktı. beyazlar olduğu gibi kirli kalıyor. ve kokusuz.nedenini öğrenmek istiyorum. müşteri kaybediyorsunuz. numaram. 05439130347

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.