Uncategorized

Avva Nerenin Malı?

Günümüzde moda kadınlar kadar erkekler tarafından da takip ediliyor. Hal böyle olunca ‘Erkek Modası’ denilen sürekli bir değişim içinde bulunan bir sektörün oluşması kaçınılmaz bir hal aldı. Bu sektör hem birçok farklı tarzdaki erkeğin isteklerine karşılık verebilecek kadar geniş yelpazede ürün tasarlayabilmeli hem de sezon sezon kendini yenilebilecek şekilde ve hızda değişim gösterebilmelidir. Bu özellikleri içinde barındıran, erkek giyiminin öncü markalarından biri olmaya aday bir marka bulunuyor. Avva markası hem erkeklerin isteklerini karşılama hem de istekleri kalite standartlarına uydurma işini başarıyla yürütüyor. Peki, bu erkek giyim markası Avva nerenin malı?

Kadın Giyimden Erkek Giyime Geçiş

Avva nerenin malı? Sorusuna en iyi cevap; markayı ve markanın sahibini tanıyarak verilebilir. Avva markası ismini kurucusu ve sahibi Osman Atik’ten almıştır. Marka adını; Atik Osman, Osman Atik’in baş harflerinden almış ve kurulduğu yıl olan 2000 yılından günümüze gelmiştir. Markanın kurucusu Osman Atik’in babası kadın giyim işiyle uğraşırken 2000 yılında işleri devralan Atik, erkek giyim sektörünün daha mantıklı olduğuna karar vererek İstanbul’da bir toptancı dükkanı ile sektöre ilk adımı atmıştır. Anlatılanlardan da anlaşılabileceği gibi Avva markası, Türkiye menşeili bir firmadır.

Dünya Pazarında Avva

2000 yılında kurulan marka, 2001 yılında kolları sıvayarak Amerika Birleşik Devletleri pazarına girmeye karar verir. 2006 yılına kadar bu şekilde yayılan marka, 2008 yılında kendi ürettiği ürünleri kendi mağazasında satmak düşüncesi ile mağaza açma denemelerinde bulunmuş ve 2011 yılına gelindiğinde mağaza açma işlemi için ciddi bir yatırım yapmıştır. Günümüzde marka Türkiye’de 83, diğer ülkelerde 44 kendi mağazası ile hizmet veriyor. Kendi mağazaları haricinde Türkiye dışında 4000 noktada markanın ürünleri ile birçok erkeğe giyim konusunda ürün sünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.