Uncategorized

Htc Nerenin Malı

Htc, 1997 yılında merkezi Tayvan olarak kurulan ve piyasaya birçok yenilik kazandıran çok uluslu bir teknoloji şirketidir. Mobil operatörlere Windows işletim yazılım ve MP Brew taban dokunmatik telefonlar üreterek başlayan firma, zaman içerisinde htc nerenin malı sorusunu bile unutturacak kadar dünya markası haline gelmiştir.

Htc Kurumsal Tarihi

Cher Wang, Peter Chou ve H.T. Cho tarafından, başkent New Taipei ‘de, dizüstü bilgisayar üretimiyle star-up verilen şirket, 98 yılında avuç içi ve kablosuz cihazlarını projelendirmeye başlamıştır. 2000 senesinde ilk en önemli ürünü akıllı dokunmatik ekran cep telefonunu satışa sunmuştur. İlk Microsoft işletim sistemli telefonu 2002 ve 3g Microsoft tabanlı cep telefonunu ise 2005 yılında üretmiştir. 2007 yılına geldiğimizde ilginç ve etkili bir hamle yapan Htc, Doopod İnternational firmasını satın alarak hızla büyümeye devam etmiştir.

Htc Yönetim Kurulu Başkanı

Ceo ve yönetim Kurulu başkanlığı görevini, ünlü iş insanı rahmetli Wang Yung-ching ‘in öz kızı Jebastian Cher Wang yürütmektedir. Aynı zamanda VIA Technologies şirketinin yönetim kurulu idaresini üstlenen Wang, 2014 yılında dünyanın en güçlü 54. Kadını seçilmiştir.

Piyasaya Kazandırdığı Teknolojik Yenilikler ve Aldığı Ödüller Nelerdir?

Htc kurulduğu andan itibaren hızla gösterdiği yükselişle adından söz ettirmeyi başarmıştır. Bu başarı ivmesini elbette ki, standart teknolojide ürettiği telefonlar ile sağlaması mümkün olmazdı.

2010 yılında 31. en yenilikçi şirket seçilen firmanın inovatif atılımlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • 2005 yılında 3G Windows tabanlı telefonu üretmiştir.
  • 2008 senesinde dünyada ilk android işletim sistemli telefon olan Dream modelini piyasaya sürmüştür.
  • Kullanıcı arayüzü olan Sense, ilk defa 2009 da oluşturulmuştur.
  • 2010 yılına gelindiğinde ilk 4g teknolojisiyle üretilen android telefon, Htc Evo 4g tanıtılmıştır.
  • Bütünüyle metalden imal edilen ilk telefon htc one, 2013 yılında büyük ilgi görmüştür.

Htc gelişim ve araştırmaya yönelik yatırımlarıyla bu alandaki ilkleri gerçekleştirmeyi başarmıştır. Amerika’nın Seattle şehrinde bulunan tasarım geliştirme ofisinde, ara yüzün kendine ait ve güncel olmasını sağlıyor. Ayrıca Kuzey Carolina’da bulunan bir diğer ofisinde ise kablosuz teknolojiyle alakalı araştırma çalışmalarını sürdürmekte ve piyasanın nabzını tutmaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.