Uncategorized

Massimo Dutti Nerenin Malı

İspanya merkezli 1985 yılında kurulan markanın uzun zaman boyunca tek faaliyet kolu erkek giyim ve aksesuarları olmuştur. Kurulduğu ilk zamanlarda erkek giyim modasına yön veren markanın İspanya kökenli Inditex grup tarafından tamamen satın alınması ile birlikte ortaklık durumu da kalmadı. İlk zamanlara grup %65 şeklinde pay sahibi iken tamamını satın almaya karar vererek markanın tek sahibi oldu.

1991 yılından beri yüksek kalitesi ve farklı çizgileri ile kendine has bir hayran kitlesi bulunan markanın zaman içinde faaliyet alanlarında genişlemeler olmuştur. Çocuk, kadın ve erkek giyim alanında adını duyuran İspanyol marka 2012 yılında atılım gerçekleştirerek kökeni olan İspanya dışında 45 ülkeye ve 542 mağazaya ulaşmayı başarmıştır. Massimo dutti nerenin malı şeklindeki soruların cevabı çıkışı ve satın alan firmanın kökeni ele alındığında İspanya olarak kabul edilir.

Markanın Künyesi

İspanya merkezli olarak kurulan ve kalitesi ile birçok konuda başarılı çizgiler yakalayan markanın kökeni İspanya’dır. Değişiklik olmadan ve satılmadan uzun zamandır faaliyetlerine devam eden, dünya çapında bir marka olmayı başaran firmanın merkezi kurulduğu zamanda da olduğu gibi Tordera adı verilen yerdir. Perakende alanında hizmet veren ve giyim sektörüne yön veren firmanın başarıları her sene bilançolarına yansır.

İspanyol Markanın Gelişimi

1985 yılında erkek giyimi alanında kendine yer edinmek isteyen markanın kısa zaman sonra çocuk modasına da yön vermeye başlaması kararına varıldı. 1995 yılından sonra da kadın giysilerine yönelen markanın 9500 üzerinde çalışanı ve birçok ülkede mağazası olması kaçınılmaz bir hal aldı. Ulusal olduğu kadar uluslararası alanda da kalitesi, çalışanları ve şube sayısı ile dikkat çeker. Beğenileri uzun zamandır kaybetmediği gibi sürekli kendini yenileyen bir çizgisi vardır.

Çalıştığı Ülkeler

Hangi ülkenin markası olduğunu anlamak isteyenlerin kafa karışıklığı yaşamasına neden olacak kadar fazla ülkede faaliyette olan bir firmadır.

Bu ülkeler arasında:

  • Arnavutluk,
  • Ermenistan,
  • Avusturya,
  • Azerbaycan,
  • Belçika,
  • Bosna Hersek,
  • Kanada,
  • Türkiye gibi ülkelerin yanında 38 farklı ülke daha yer alır. Bunların tamamında çeşitli anlaşmalarla hizmet vermeyen devam eden bir İspanyol markasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.