Uncategorized

Miniso Nerenin Malı

Ülkemizde son zamanlarda popüler olan mağazalardan biri de Miniso’dur. Miniso mağazası içerisinde kırtasiyeden ev ve yaşam kategorilerine kadar pek çok ürüne rastlamak mümkündür. Artan ilgi ile beraber ise müşteriler miniso nerenin malı sorusunu merak ederler. Sevilen Miniso mağazası, Çin menşeilidir.

Miniso’yu Kim Kurdu?

Japon ürünlerini perakende olarak satan Miniso mağazası, 2011 yılında iki ortak tarafından kurulmuştur. Çinli girişimci Ye Guo Fu ve Japon tasarımcı Junya Miyake ikilisi ünlü markayı birlikte hayata geçirmişlerdir. İlk mağazasını Çin’de açan Miniso, Japon ürünleri satmaya için ilk olarak bazı tepkiler almıştır. Ancak bu tepkiler markanın büyümesini engelleyememiştir.

Miniso Tarihçesi

İlk olarak 2011 senesinde Çin’de mağazasını açan Miniso, Japon ürünlerini satmasıyla bilinir. Mağazanın içinde açılması ve içerisinde Japon ürünlerinin bulunması bazı tepkilere yol açmıştır. Fakat bu tepkiler Miniso markasının büyümesine engel olamamıştır.

Çin içerisinde zamanla tanınan Miniso, kısa bir süre içerisinde farklı ülkelerde diğer mağazalarını açmaya başlamıştır. Bu şekilde yeni mağazalarını açmıyor başlayan miniso markası ülkemizde de birçok mağaza açmıştır. Şu an itibariyle 1800 den fazla şubesi olan Miniso, dünyanın pek çok ülkesinde aktif olarak hizmet verir.

Türkiye’de Hangi Şehirlerde Miniso Var?

Sevilen markalardan biri olan Miniso ülkemizde de 6 farklı şehirde hizmet verir. Antalya, Bursa, Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana’da hizmet veren markanın toplam mağaza sayısı 30’dur. Miniso Markası bu şehirlerdeki AVM’lerde hizmetlerine devam eder.

Miniso İnternet Sitesi

Tüm dünyada ve ülkemizde sevilen markalardan biri olan Miniso, internet sitesi üzerinden de hizmet verir. Bu sayede ülkemizde şube açılmayan şehirlere de internet üzerinden ürün gönderimi yapar. Markanın sevenleri bu sayede diledikleri ürüne online site üzerinden kolayca ulaşabilir ve siparişlerini anında verebilirler.

Miniso internet sitesi üzerinde alışveriş tutarının 100 TL’yi geçmesi sonucunda kargo-ücretsiz olur. 100 TL’yi geçmeyen siparişlerde ise uygulanan genel kargo ücreti 10 TL’dir. Bunun yanı sıra Miniso internet sitesinde pek çok kampanyalar ve fırsatlar sunulur. İnternet sitesini takip eden kullanıcılar, markanın yaptığı indirimlerden anında haberdar olarak karlı bir şekilde alışverişlerini yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.