Uncategorized

Nivea Nerenin Malı?

Sevilen cilt bakım markalarından biri olan Nivea, dünyanın ilk cilt bakım kremi kabul edilen ürünü ile tanınır. Marka hakkında merak edilen sorulardan biri de nivea nerenin malı sorusudur. Global bir marka olma şansına sahip olan Nivea, Alman malıdır ve 100 yıl önce Almanya’da faaliyetlerine başlamıştır.

Nivea’yı Kim Kurdu?

Nivea markası cilt bakım ürünleri ile bilinir. Dünya üzerinde birçok kullanıcıya sahip olan marka hakkında pek çok soru da sorulur. Bu sorulardan bir tanesi de ne Nivea’yı kimin kurduğudur. Ünlü marka, Paul Carl Beiersdorf tarafından kurulmuştur. Şirketin ilk adımları yine Almanya’da atılmıştır.

1882 yılında çalışmalara başlayan Paul, öncelerde Almanya’da çalışan bir Eczacıdır. Nivea, dünyada ilk cilt bakım kremini yapması ile bilinmesinin yanı sıra erkekler için ilk tıraş sabununu da hayata geçirmesiyle bilinir. Hem erkekler hem de kadınlar için çeşitli cilt bakım ürünleri üreten firma, dünyanın pek çok ülkesinde sevilen bir markadır.

Yediden yetmişe tüm insanlar için farklı ürünler üreten Nivea, ülkemizde de sevilen ve sıkça kullanılan bir markadır. Ülkemizde Nivea’nın ürünlerini pek çok mağazada ve market zincirlerinde bulmak mümkündür. Markanın ismi ise, marka logosunun beyaz olması sebebiyle Latince “kar” anlamına gelen birkaç kelimeden oluşturulmuştur.

Çoğu tüketiciden olumlu dönüş alan Nivea, bugün sabun, şampuan, krem ve diğer cilt bakım ürünlerinin üretimine devam eder. Bir asrı aşkın zamandır faaliyette olan marka, üretim kapasitesi ve anlaşmalı olduğu satış yerleri açısından; öncü cilt bakım ürünleri markalarından biri olarak kabul edilir.

Nivea İnternet Sitesi

Ülkemizde Nivea’nın ürünlerinin tüm mağazalarda bulunmasının yanı sıra, online ortamda da bu ürünlerin satışı yapılır. Nivea tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de internet sitesi üzerinden satışlarını yapar. Online olarak pek çok ödeme imkanı sunan Nivea, piyasadaki tüm ürünlerini internet sitesi üzerinden sergiler.

Pek çok kullanıcı Nivea’nın ürünlerini hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bulur. Bu sebeple de marka sıkça tercih edilir. Nivea, internet sitesi üzerinden ürünlerine herkesin ulaşabilmesi için pek çok kampanya da düzenler. Ürünleri satın almak ya da içeriklerini incelemek isteyen kişiler Nivea’nın internet sitesine göz atabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.