Uncategorized

Pantene Nerenin Malı

Dünyanın en iyi şampuanlarından biri olan Pantene dünya genelinde tanınan ve hemen hemen her insanın kullandığı saç bakım kremi ve şampuandır. Pantene nerenin malı diye soracak olursak kökeni Avrupa ülkesi olan İsviçre’dir. Pantene ismini içeriğinde bulunan Panthenol alıyor. İsviçreli Hoffman La Roche Pantene’ni 1947 yılında piyasaya sürdü. Hoffman La Roche bu şampuanı saçları korumak için icat etmiştir.

Pantene Tarihçesi Nedir?

1947 yılında üretilen şampuan aynı yıl satışa sunuldu. İkinci dünya savaşında yaralanan askerleri tedavi etmek için bir ilaç icat etmek istiyorlardı. Büyük bir buluş ile vücudun yanması için bir ilaç icat edildi. Hoffman La Roche tarafından Panthenol keşfedildi ve bu keşfedilen Panthenol sayesinde Pantene üretilmiştir.

Zaman geçtikçe kendini daha çok geliştiren Pantene kendini kanıtlamaya devam ediyor. Pantene 80’lerin başında bir slogan kullanmaya başladı. Bu slogan “Güzel saçların bakımı ve hissi” ile bilimsel uzmanlığını kanıtlayan Pantene ürün serisini genişleterek daha çok insana ulaşmaya çalışmıştır.

Dünya Genelinde Pantene

Bir dünya markası olan Pantene 1947 yılında kurulmuştur. 1960’lı yıllarda Amerika’ya yayılan Pantene 1990’larda tüm dünya geneline yayılarak kendini kanıtlamıştır. Bu yıllarda saç bakım kremi ve şampuanlarını daha çok çeşitlendiren firma yeni bir sloganla herkesin aklında bulunuyor bu slogan “Sağlıktan gelen güzellik” herkesin dilinde olmuştur. Saçlarınızda ki istediğiniz görüntüyü sağlayan Pantene gün geçtikçe daha da gücüne güç katıyor.

Pantene Şampuan Çeşitleri

Karşımıza saç bakım kremi ve şampuan olarak giren Pantene şampuan çeşitleri ile de söz ettiriyor.

Bu çeşitleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Uzun ve güçlü saçlar için şampuan
  • Onarıcı ve koruyucu bakım şampuanı
  • Aqualight şampuan
  • İpeksi yumuşaklık şampuan
  • Doğal sentez yağ terapisi şampuan
  • Nem terapisi şampuan
  • Kepeğe karşı etkili şampuan
  • Temel bakım şampuanı
  • Boyalı saçları onarıcı bakım ve parlaklık şampuanı

Gibi sıralanabilir. İnsanlar kendi saç tipine göre istediğini alıp kullanabilirler. Saç yapısına göre üretilen şampuan saç tipinizi biliyorsanız Pantene saç tipinize göre alıp rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullandıktan sonra saçlarınızda olan farkı çok rahatlıkla görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.